Naujienų srautas

Veidai2015.09.08 13:45

Tuščios kišenės išradingiems muzikantams ne bėda

Meksikoje keturiems jauniems muzikantams tuščios kišenės ne bėda – neišgalėję nusipirkti brangių instrumentų, juos pasigamino perdirbę atliekas.  

Meksikoje keturiems jauniems muzikantams tuščios kišenės ne bėda – neišgalėję nusipirkti brangių instrumentų, juos pasigamino perdirbę atliekas.

Sena teniso raketė tapo gitara, puodas – bandža, dažų indai – mušamaisiais, o automobilio rato gaubtas – bosine gitara. Keturi studentai, pasivadinę „Šiukšlių orkestru“ nereikalingus daiktus pavertė muzikiniais instrumentais – taip jie išgauna nepakartojamus garsus, praneša LRT televizijos naujienų tarnyba.

„Mes bandėme groti tikrais instrumentais, tačiau tai neskamba kaip „Šiukšlių orkestras“. Nėra to ypatingo garso, kurį sukūrėme“, – sako muzikantas Oscaras de Jesusas Ramirezas.

Meksikos sostinėje koncertuojanti grupė groja mažoms auditorijoms, tačiau su originaliais instrumentais visada sulaukia dėmesio. Juos pasigaminti išmokė vienas Meksikos muzikantas ir dėstytojai universitete.

„Žmonės stebisi, kad atliekos gali tapti instrumentais ir jais įmanoma groti. Po koncerto žmonės išeina galvodami, kad ir jie tai gali padaryti. Tai nelengva, bet įmanoma – reikia tik nusiteikti“, – sako studentas Fernando Lopezas.

Studentus įkvėpė argentiniečių grupė, sukūrusi 44 instrumentus. „Šiukšlių orkestras“ susibūrė 2008-aisiais, studentai įrašė dvi dainas ir kol kas sukūrė 30 instrumentų. Medžiagų jiems grupės nariai ieško turguose ir sąvartynuose.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi