Veidai

2021.05.25 07:28

Per naktį visoje Europoje išgarsėję italų rokeriai „Måneskin“ nuo vaikystės jautėsi esantys kitokie

LRT.lt2021.05.25 07:28

Italijoje garsi rokerių grupė „Måneskin“ gegužės 22 d. tapo žinoma visoje Europoje – po maždaug 30 metų muzikantai į Italiją parvežė „Eurovizijos“ nugalėtojų titulą. Tiesa, jų sėkmę iš karto ėmė temdyti skandalai, o grupės nariai akimirksniu tapo karščiausiu „Google“ paieškų objektu.

„Rokenrolas niekada nemirs“, – tokią žinutę ant scenos skleidė italai „Måneskin“, su energinga daina „Zitti e buoni“ laimėję 2021-ųjų „Euroviziją“. Jų sėkmė galbūt ne visiems buvo tikėta, tačiau būtent šiai grupei Europos lažybininkai prieš finalą prognozavo realiausias galimybes laimėti. Beje, aštuntojo dešimtmečio roko dvasia spinduliuojantys rokeriai „Eurovizijos“ užkulisiuose buvo vadinami geriausiai atrodančia šio renginio grupe.

„Rokenrolas niekada nemirs“: 2021-ųjų „Eurovizijos“ nugalėtojai – Italija. „Måneskin“ – „Zitti e buoni“

Pergalę temdo narkotikų skandalas

Tiesa, vos tik dainų konkurso scenoje pritilo aštrus „Måneskin“ gitarų skambesys, Italijos atstovus ėmė lydėti skandalai. Žiūrovams kilo įtarimų, ar grupės vokalistas Damiano Davidas pro nosį netraukė narkotikų, mat vaizdo kamerų buvo užfiksuotas keistai palinkęs prie stalo.

„Thomas sudaužė stiklinę“, – kodėl tą akimirką palinko prie stalo, iš karto po „Eurovizijos“ finalo vykusioje spaudos konferencijoje aiškino Damiano. „Aš nevartoju narkotikų“, – net kelis kartus patikino jis, o tokį jo atsakymą lydėjo spaudos konferencijos klausytojų plojimai.

Po spaudos konferencijos grupė oficialioje instragramo paskyroje taip pat išplatino pranešimą, kuriame neigė interneto platybėse pasirodžiusias spekuliacijas. Sekmadienį Europos transliuotojų sąjunga pranešė, jog narkotikų vartojimu tiesioginiame eteryje kaltinamas Damiano grįžęs į Italiją savanoriškai atliks narkotikų testą.

Vėliau, po atliktų tyrimų paaiškėjo, kad „Eurovizijos“ nugalėtojų Italijos rokerių lyderio narkotikų testas – neigiamas.

Tapo memų objektu ir patraukė LGBT bendruomenės dėmesį

Visgi stebėtis, kad pergalę „Eurovizijoje“ išplėšusi grupė iš karto sulaukė didžiulio auditorijos dėmesio, ko gero, nereikėtų, mat jų elgesys prieš kameras tikrai verčia pakelti antakį ar išspausti šypseną. Drąsus – taip būtų galima apibūdinti jų įvaizdį: ant scenos grupės nariai žengė be marškinėlių, skelbiant „Eurovizijos“ rezultatus garsiai šūkavo, kilnojo gėrimų taures, šokinėjo vienas ant kito, o nugalėtojų spaudos konferencijoje maudėsi šampano pursluose.

Po „Måneskin“ pergalės internete pasirodė ir linksmų vaizdelių. Išplito vaizdo įrašas, kuriame matyti, jog praplyšo grupės vokalisto Damiano Davido kelnių klynas. Akimirka iš spaudos konferencijos, kurioje vokalistas laiko iškėlęs apnuogintą koją, o rankoje – butelį šampano, tapo iliustratyviausia šių dienų „Måneskin“ ikona.

Nepastebėtas neliko ir pergalingas Damiano bei Thomo bučinys, patraukęs LGBT bendruomenės dėmesį. Duodami interviu žurnalui „Corriere della sera“, atlikėjai atvirai kalbėjo apie savo seksualinę orientaciją. Bosistė Victoria prisipažino esanti biseksuali, Thomas – heteroseksualus, Damiano – „heterosmalsus“, o Ethanas – laisvų seksualinių pažiūrų.

Nuogumas šiai grupei taip pat nėra naujiena, pademonstruota 2021-ųjų „Eurovizijoje“. Žurnalo „Corriere della Sera“ viršeliui visi keturi grupės nariai pozavo iki pusės nuogi, kūnus bei veidus išsidažę skirtingomis spalvomis: geltona, raudona, ruda ir oranžine.

Karjeros pradžia – Italijos „X faktoriuje“

Ekstravagantiškąją italų grupę „Måneskin“ sudaro keturi nariai: 22-ejų vokalistas Damiano David, dvidešimtmečiai būgnininkas Ethan Torchio ir gitaristas Thomas Raggi, 21-erių bosistė Victoria De Angelis. Muzikantai į grupę susibūrė dar mokyklos laikais, 2016 m. Grupės pavadinimą pasiūlė bosistė Victoria – ji turi daniškų šaknų, todėl muzikantai sumanė pasivadinti danišku žodžiu „Måneskin“, reiškiančiu „mėnesiena“.

Per naktį visoje Europoje išgarsėjusi grupė savo kelią pradėjo kaip gatvės muzikantai. „Mūsų pradžia buvo gėdinga. Grojome pagrindinėje Romos gatvėje. Tampydavome visus instrumentus, turėdavome tartis su žmonėmis, kurie skambindavo policijai, o taip pat kariaudavome su kitais gatvės muzikantais“, – karjeros pradžią interviu „Wiwi Bloggs“ prisiminė grupės nariai.

Italijoje grupė išgarsėjo 2017 m. – tada jie dalyvavo populiariame televizijos šou „X faktorius“. Tiesa, šio konkurso jie nenugalėjo ir liko 2-oje vietoje, tačiau tapo garsūs visoje Italijoje.

Šiandien grupės nariai – kur kas labiau užtikrinti nei karjeros pradžioje. „Mūsų daina „Zitti e Buoni“ – pareiškimas, ką mes norime daryti. Esame pasirengę groti savo muziką ir mums nerūpi, ką šnekės žmonės, – būsime autentiški“, – tame „Wiwi Bloggs“ kalbėjo „Måneskin“ ketvertukas.

Išplėšę pergalę „Eurovizijoje“, jie savo žodžius patvirtino dar sykį. Nugalėtojų spaudos konferencijoje kalbėjusi apie ateities planus, grupė atviravo, jog netrukus dienos šviesą išvys naujas jų albumas. Nuo šiol muzikantai prižadėjo pradėsiantys koncertuoti visur, kur tik įmanoma.

Nuo vaikystės jautėsi esantys kitokie

Duodami interviu neg.zone, grupės nariai pasakojo, kad savo kūryba bando laužyti stereotipus ir atsikratyti stigmų, su kuriomis susidūrė dar vaikystėje. „Būdamas 11-kos jau turėjau ilgus plaukus, bendraamžiai į mane žiūrėjo kaip į keistuolį, kuris netelpa į nustatytus rėmus“, – prisiminimais dalijosi būgnininkas Ethanas Torchio. Jis pridūrė, kad vieną dieną pasikalbėjęs su artimaisiais išgirdo padrąsinimą: jeigu tavo pasirinkimai niekam nekenkia, vadinasi, jie yra teisingi.

Bosistės Victorios kelyje svarbų vaidmenį taip pat vaidino tėvai. „Pradinėse klasėse turėjau vilkėti sijoną, tai buvo mokyklos uniformos dalis. Tačiau nesijaučiau patogiai moterų drabužiuose. Aš buvau neviltyje, tačiau mano tėvai buvo labai supratingi. Kiti tėvai turbūt būtų galvoję, kad tai tik vaiko užgaida, tačiau mano tėvai suprato, jog nesijaučiau savimi“, – neg.zone pasakojo mergina.

Damiano David apie privatų gyvenimą kalba nedaug

Grupės vokalistas Damiano David apie savo asmeninį gyvenimą linkęs kalbėti kur kas mažiau. Kaip rašo „Hollywood`s Magazine“, jis augo su mama ir broliu, apie atlikėjo tėvą informacijos nežinoma.

Smalsuoliai ilgą laiką spėliojo, ar atlikėjo širdis – laisva, mat apie asmeninius santykius jis taip pat nelinkęs daug pasakoti. Užsienio žiniasklaidoje buvo pasirodę gandai, kad Damiano yra homoseksualus. Tiesa, prieš kurį laiką savo socialiniuose tinkluose jis pasidalijo nuotrauka su modeliu ir socialinių tinklų žvaigžde Giorgia Solari. Tada atlikėjas rašė, kad pora drauge jau ketverius metus.

Kurį laiką grupės vokalistas buvo poruojamas ir su bosiste Victoria. Visgi grupės nariai šiuos gandus neigė ir sakė, kad yra tik draugai, nors viešumoje jie išties nevengia glėbesčiuotis ir kitaip demonstruoti, jog yra labai artimi.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.