Veidai

2016.07.02 15:35

Baldų dizaino dešimtmečiai – „Ikea“ muziejuje

BNS2016.07.02 15:35

Švedijos baldų milžinė „Ikea“ šią savaitę atidarė savo istorijos muziejų.

Muziejus įsikūręs Elmhulte – nedideliame mieste pietinėje Švedijos dalyje, kuriame 1958 metais buvo atidaryta pirmoji „Ikea“ parduotuvė ir kuriame su baldų grupe kaip nors yra susiję dauguma iš 9 tūkst. gyventojų.

„Turime daug istorijų, kuriomis norime pasidalinti“, – pareiškė muziejaus vadovė Carina Kloek-Malmsten (Karina Kloek-Malmsten).

Pagrindinė ekspozicija 7 tūkst. kvadratinių metrų ploto muziejuje, kuris įrengtas pirmosios parduotuvės patalpose, padalyta į tris skirtingas temas: „Mūsų šaknys“, „Mūsų istorija“ ir „Jūsų istorija“.

Pirmoje dalyje pasakojama apie tai, kaip steigėjas Ingvaras Kampradas pradėjo savo verslą ir apibūdinama „visuomenė, gyvenimo sąlygos ir dvasia, kuri tuomet vyravo Švedijoje ir skatino jaunuolio kuriamo verslo plėtrą“, teigia „Ikea“.

Devyniasdešimtmetį neseniai atšventęs I. Kampradas užaugo šiame nepasiturinčiame Pietų Švedijos regione ir garsėja savo šykštumu, nors, visame pasaulyje veikiant 330 „Ikea“ parduotuvių, yra vienas turtingiausių pasaulio gyventojų.

Antroje ekspozicijos dalyje įmonė pasakoja savo istoriją. Čia galima pamatyti kai kuriuos iš sėkmingiausių jos gaminių, kurių populiarumas neblėsta metų metus, taip pat ir kai kurias nesėkmes, pvz., pripučiamą sofą ir krėslą, kuriuos teko atšaukti paaiškėjus, kad ant jų atsisėdus jie ima leisti orą.

O trečioje dalyje galima susipažinti su klientų istorijomis apie tai, kaip jie naudojo dvi pagrindines „Ikea“ prekes – knygų lentyną „Billy“ ir sofą „Klippan“.

Taip pat įrengta laikina ateities virtuvės ekspozicija ir veikia restoranas, kuriame galima paskanauti legendinių grupės mėsos kukulių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.