Veidai

2021.05.23 14:46

Italijos pergalę „Eurovizijoje“ lydi įtarimai – grupė neigia eteryje vartojusi narkotikus

LRT.lt2021.05.23 14:46

Italijos rokeriai „Måneskin“ savo šalyje – didelės žvaigždės, o šeštadienio vakarą tokiomis tapo ir „Eurovizijoje“. Surinkę 524 balus jie nugalėjo konkursą ir pergalę į savo šalį parveža po 30 metų pertraukos. Tiesa, iškart po finalo pasklido žinia, esą grupės narys Damiano tiesioginio eterio metu vartojo narkotikus. Grupė tai kategoriškai neigia ir yra pasiruošusi atlikti narkotikų testą.

Realiausias galimybes laimėti italams prieš finalą prognozavo ir lažybininkai. Energinga daina „Zitti e buoni“ iš tiesų išsiskyrė aštriu gitarų skambesiu ir stiliumi, o patys atlikėjai – nepriekaištingai stilingi, persismelkę aštuntojo dešimtmečio roko dvasia ir neoficialiai užkulisiuose vadinami geriausiai atrodančia šio renginio grupe.

„Rokenrolas niekada nemirs“: 2021-ųjų „Eurovizijos“ nugalėtojai – Italija. „Måneskin“ – „Zitti e buoni“

Drąsiai grupė elgėsi ir skelbiant „Eurovizijos“ rezultatus – šūkavo, kėlė gėrimų taures. Netrukus internete pasklido vaizdo įrašas, kuriame matyti prie pat stalo palinkęs grupės narys Damiano. Žiūrovams kilo įtarimų, ar dainininkas pro nosį netraukė narkotikų. Spaudos konferencijoje po finalo dalyvavusi grupė sulaukė klausimų apie įtarimų sukėlusį momentą.

„Thomas sudaužė stiklinę“, – kodėl tą akimirką palinko prie stalo, paaiškino Damiano. „Aš nevartoju narkotikų“, – net kelis kartus patikino jis, o tokį jo atsakymą lydėjo spaudos konferencijos klausytojų plojimai.

Grupę ginti stojo ir socialinių tinklų vartotojai, kurie dalijosi stop kadrais, kuriuose iš tikrųjų matyti prie Italijos delegacijos staliuko „žaliajame kambaryje“ pabirusios stiklo šukės.

Po spaudos konferencijos grupė savo pasisakymą apie narkotikus išplatino ir oficialioje savo instagramo paskyroje. „Esame tikrai šokiruoti, kad kai kurie žmonės kalba, jog Damiano vartojo narkotikus. Esame tikrai PRIEŠ narkotikus ir niekada nevartojome kokaino. Esame pasiruošę būti testuojami, kadangi neturime ko slėpti“, – instagramo stories rašė grupės nariai. Jie dar sykį padėkojo ir pakartojo, jog labai džiaugiasi dėl savo sėkmės dainų konkurse.

Sekmadienio popietę naujų grupės komentarų šia tema nebuvo.

„Måneskin“ – prieš šešerius metus Romoje susibūrusi grupė, grojanti roko, popmuzikos, fanko, repo derinį. Grupę 2017-aisiais išgarsino pasirodymas populiariame TV šou „X Faktorius“. Ketveriukė susipažino ir į grupę susibūrė dar mokydamiesi mokykloje. Vyriausiam grupės nariui, vokalistui Damianui Davidui 2021-aisiais sukako 22-eji. Metais jaunesnė yra bosistė Victoria De Angelis. Gitaristui Thomui Raggi ir būgnininkui Ethanui Torchio šiemet sukanka 20.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt