Veidai

2021.05.23 13:28

Skelbiama, kas sudarė Lietuvos komisiją „Eurovizijoje“: nuo pat pradžių palaikė Ukrainą

LRT.lt2021.05.23 13:28

„Eurovizijos“ rezultatus po lygiai nulemia kiekvienos šalies komisijos ir publikos balsavimas. Tarptautinė žiuri, sudaryta iš savo šalių visuomeninio transliuotojų deleguotų muzikos profesionalų, balus atlikėjams skiria gerokai anksčiau nei tai daro žiūrovai tiesioginio eterio metu.

Žiuri stebi generalines repeticijas tiesioginių transliacijų išvakarėse ir savo balsus atiduoda būtent tuo metu. Detalūs balsavimo rezultatai po finalo skelbiami oficialiame konkurso tinklapyje eurovision.tv.

Juos paskelbus paaiškėjo ne tik tai, kaip Lietuvos profesionalų komisija balsavo, bet ir kas šiemet buvo į ją deleguoti.

Paaiškėjo, kad komisija tiek pirmajame pusfinalyje antradienį, tiek finale labiausiai palaikė ukrainiečius „Go_A“ ir jiems abu kartus skyrė po 12 balų.

Eurovizija 2021. Finalas. Ukraina. „Go_A“ – „Shum“

Žemesni komisijos balai pusfinalyje paskirstyti taip: Belgija (10), Australija (8), Izraelis (7), Malta (6), Rumunija (5), Kipras (4), Švedija (3), Norvegija (2), Kroatija (1).

Žemesni komisijos balai finale paskirstyti taip: Italija (10), Šveicarija (8), Belgija (7), Portugalija (6), Prancūzija (5), Islandija (4), Malta (3), Bulgarija (2), Izraelis (1).

Lietuvos profesionalų komisiją šiemet sudarė LRT OPUS vyresnysis redaktorius Darius Užkuraitis, kompozitorius, aranžuotojas, trombonininkas, daugybės muzikos projektų bendraautoris Jievaras Jasinskis, dainininkė, vokalo dėstytoja, grupių „Empti” ir „Pieno lazeriai” vokalistė Giedrė Kilčiauskienė, muzikos autorė, LATGA tarybos prezidentė Raminta Naujanytė-Bjelle ir operos solistas Rafailas Karpis.

„Rokenrolas niekada nemirs“: 2021-ųjų „Eurovizijos“ nugalėtojai – Italija. „Måneskin“ – „Zitti e buoni“

Skelbiami ir detalūs žiūrovų iš Lietuvos balsavimo rezultatai. Pusfinalyje žiūrovų balai paskirstyti taip: Ukraina (12), Belgija (10), Rusija (8), Malta (7), Norvegija (6), Švedija (5), Azerbaidžanas (3), Izraelis (2), Airija (1).

Finale žiūrovų balai paskirstyti taip: Ukraina (12), Italija (10), Prancūzija (8), Suomijai (7), Šveicarija (6), Norvegija (5), Rusija (4), Islandija (3), Belgija (2), Švedija (1).

Kas ir kiek balų skyrė Lietuvai

Iš paskelbtų detalių balsavimo lentelių matyti, kad Lietuvos atstovai grupė „The Roop“ pirmajame pusfinalyje užėmė 4 vietą. Po 12 balų pusfinalyje žiūrovai jiems skyrė iš Ukrainos, Norvegijos, Islandijos, Kipro, Vokietijos. 10 balų skyrė Švedijos žiūrovai. Po 8 – Belgijos, Australijos, Nyderlandų ir Italijos gyventojai. Po 7 balus atkeliavo iš Rusijos ir Maltos žiūrovų. 6 balus Lietuvai skyrė Rumunija, 5 – Izraelis, 4 – Šiaurės Makedonija, po 3 – Azerbaidžanas ir Kroatija.

12 balų grupei „The Roop“ pusfinalyje skyrė profesionalų komisija iš Izraelio. Rumunijos komisija – 8, Italijos ir Švedijos – po 7, Kroatijos – 6, Airijos – 5, Maltos ir Vokietijos – po 4, Kipro ir Nyderlandų po 3, Australijos, Rusijos ir Belgijos – po 2, Ukrainos – 1.

„The Roop“ geltonasis šėlsmas vėl pakerėjo „Eurovizijos“ žiūrovus: diskoteka nuvilnijo per visą pasaulį

Finale po 12 balų Lietuvai skyrė žiūrovai iš Airijos, Vokietijos, Latvijos, Norvegijos ir Didžiosios Britanijos. Po 10 balų grupė „The Roop“ gavo iš Estijos, Sakartvelo, Ukrainos žiūrovų. Belgijos ir Švedijos žiūrovai skyrė po 7 balus, Maltos ir Australijos po 6, Italijos, Kipro ir Suomijos po 5. Po 4 balus atskriejo iš Lenkijos, Islandijos, Ispanijos ir Danijos gyventojų. Po 3 balus skyrė Izraelio, Nyderlandų, Austrijos ir Rumunijos žiūrovai, po 2 – Rusijos ir Moldovos, o po 1 – čekai ir šveicarai.

Iš viso žiūrovai lietuviams „The Roop“ finale skyrė 165 balus.

Lietuvai balų skyrė šių šalių komisijos: Italija (12), Izraelis (10), San Marinas (6), Latvija (6), Šveicarija (4), Airija (4), Suomija (3), Sakartvelas (3), Estija (2), Ispanija (2), Kroatija (2), Vokietija (1). Iš viso komisijos lietuviams „The Roop“ finale skyrė 55 balus.

Surinkę iš viso 220 balų „The Roop“ „Eurovizijoje“ užėmė 8 vietą. Konkursą nugalėjo 524 balus surinkę italai rokeriai grupė „Måneskin“.

Detalius balsavimo rezultatus galite rasti čia.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.