Naujienų srautas

Veidai2016.07.01 13:56

Vilniečiai tuokiasi ne tik rotušėje, bet ir kino teatruose, ant viešbučio stogo

BNS 2016.07.01 13:56

Vilniečiai, nusprendę tuoktis ne civilinės metrikacijos biure, dažniausiai renkasi miesto rotušę, Verkių rūmus, bet kai kurie tuoktis nusprendžia kino teatre ar ant viešbučio stogo.

Vilniaus miesto savivaldybė informavo, kad reprezentacines vietas santuokoms šiemet jau pasirinko 61 poros, 20 jų susituokė vien birželį. Pernai tokių porų buvo 192, o prieš šešerius metus, kai Lietuvoje sudaryta galimybė tuoktis ne civilinės metrikacijos biuruose, tokių santuokų dar buvo 110.

Vilniaus mieste jaunavedžiai dažniausiai tuokiasi Vilniaus rotušėje, Verkių rūmuose, Vilniaus universiteto Botanikos sode, pramogų ir poilsio centre „Belmontas“, tačiau pastaruoju metu registruotos ir santuokos neįprastose vietose: kino teatre „Pasaka“, Geležinkelių muziejuje, prie Pučkorių atodangos, ant viešbučio, Pirklių klubo verslo centro stogų.

Pasak Civilinės metrikacijos skyriaus vedėjos Ilonos Jurgutienės, nors ceremonijose dar dominuoja balta nuotakos suknelė, vilniečiai vis dažniau tuokiasi ir vilkėdami netradicinius drabužius: pagoniško ar roko stiliaus apranga, ryškiaspalviais kostiumais ir suknelėmis.

Ji BNS tvirtino, kad specialistai nėra nė karto atmetę jaunavedžių prašymo tuoktis vaizdingose ar įsimintinose sostinės vietose, tačiau paminėjo, jog santuokos registravimo ceremonijai sutikimą turi duoti ir tos vietos savininkai – verslininkai ar kitos įstaigos. Anot jos, prieš kelerius metus tokio sutikimo iš Lietuvos nacionalinio muziejaus negavo pora, panorusi susituokti Gedimino pilies bokšte.

Kaip ir santuokos Civilinės metrikacijos skyriuje, taip ir pasirinktoje netradicinėje vietoje, datą reikia užregistruoti mažiausiai mėnesį prieš tuoktuves. Tačiau vasarą dėl intensyvaus tuoktuvių grafiko patariama prašymą teikti anksčiau.

Šiemet sostinėje jau sutuokta 715 porų, įprastai daugiausia santuokų įvyksta liepą ir rugpjūtį. Civilinės metrikacijos biuro duomenimis, bendras santuokų sostinėje skaičius daugėja: 2010 metais iš viso sutuoktos 5529 poros, o praėjusiais metais – 6117.

Santuokas įregistruoti ne tik civilinės metrikacijos įstaigose, konsulinėse įstaigose, įkalinimo įstaigose, ligoninėse ar bažnyčiose, bet ir reprezentacinėse vietose tapo įmanoma nuo 2009 metų rugsėjo 1 dienos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi