Veidai

2021.05.21 15:39

Skausminga Lady Gagos išpažintis: pastojusi nuo ją išprievartavusio prodiuserio, ilgus metus gydėsi psichozę

LRT.lt2021.05.21 15:39

Princo Harry ir Oprah Winfrey kuriamoje daugiaserijinėje dokumentinėje laidoje apie psichinę sveikatą viešėjusi Lady Gaga atvirai papasakojo apie praeityje patirtą seksualinę prievartą. Atlikėja prisipažino, jog buvo pastojusi, o neplanuotą nėštumą lydėjo psichozės ir kiti sveikatos sutrikimai, kuriuos pagydyti užtruko ne vienus metus, rašo „Sky News“.

Drąsiai kalbėdama prieš ją supančias kameras, Lady Gaga laidoje „The Me You Can`t See“ prisipažino, kad buvo pastojusi nuo muzikos prodiuserio, kuris ją išprievartavo, kai dainininkei tebuvo devyniolika.

Praėjus daugeliui metų po to įvykio, Lady Gagai, kurios tikrasis vardas – Stefani Joanne Angelina Germanotta, teko kreiptis į ligoninę dėl nuolat jaučiamo fizinio skausmo. Pojūčius kūne ji apibūdino kaip pasikartojantį intensyvaus skausmo pojūtį, peraugantį į tirpulį.

„Supratau, kad tai buvo tas pats skausmas, kurį jaučiau, kai mane išprievartavęs žmogus paleido mane nėščią ant kampo šalia tėvų namų, sergančią ir vemiančią, nes buvau išnaudojama“, – be užuolankų kalbėjo Lady Gaga ir pridūrė, kad iki tol mėnesių mėnesius buvo kalinama studijoje.

Dainininkė sakė, kad prodiuseris grasino „sudeginti“ jos muziką, jei ji nenusivilks drabužių, tačiau teigė neplanuojanti jo viešai identifikuoti. „Niekada daugiau nenoriu susidurti su tuo žmogumi“, – sakė ji.

Lady Gaga prisiminė, jog po išprievartavimo ji patyrė didžiulį psichologinį lūžį. „Keletą metų buvau it nesava“, – prisipažino dainininkė. Tačiau net ir po jų skausmas niekur nedingo. Prieš keletą metų Lady Gagai buvo diagnozuotas potrauminio streso sutrikimas, jos teigimu, pasireiškęs po išprievartavimo, ir fibromialgija – būklė, sukelianti skausmą visame kūne.

„Po išprievartavimo jaučiausi taip, kaip šiandien jaučiuosi, kai man būna skausmo priepuoliai, – atviravo dainininkė. – Man buvo atlikta tiek dag MRT ir kitų tyrimų. Jie nieko neranda, bet kūnas prisimena. Aš nieko nejaučiau. Atsiribojau. Tarsi smegenys būtų atsijungusios. Nesupranti, kodėl daugiau niekas nepanikuoja, bet pat esi tarsi paranojos būsenoje.“

Lady Gaga papasakojo ir apie psichikos gijimo procesą, kurį apibūdino kaip „lėtą kilimą“ ir teigė, kad užtekdavo vieno vienintelio dirgiklio, kad ji vėl pasijustų blogai. Anot dainininkės, užtruko dvejus su puse metų, kol ji išmoko sau padėti: pradėjo lankyti terapiją, rūpintis savo kūnu ir kt. „Viskas pradėjo po truputį keistis“, – pridūrė ji.

Pirmą kartą apie tai, kad buvo išprievartauta 20 metų už ją vyresnio prodiuserio, Lady Gaga viešai prisipažino 2014 m. duodama interviu Howardui Sternui. Tuomet ji teigė, kad šis įvykis įkvėpė ją parašyti 2013 m. išleistą dainą „Swine“.

Atlikėja prisipažino metų metus niekam apie tai nesakiusi, nes bijojo, kad žmonės gali ją imti vertinti pagal tą įvykį. „Nusišausiu, jei kas pasakys, kad visa mano kūrybinė inteligencija yra to, ką tas išgama man padarė, pasekmė. Aš prisiimu atsakomybę už tai, kad visas mano patirtas skausmas buvo perteiktas taip gražiai, – sakė Lady Gaga. – Aš tai padariau.“

Tuo metu Lady Gaga teigė nenorinti įvardinti ar stoti akistaton su tuo prodiuseriu. Ji pasakojo kartą mačiusi jį parduotuvėje ir pasijutusi it „paralyžiuota iš baimės“. „Ir tik tapusi kiek vyresnė supratau, kiek giliai buvau paveikta“, – H. Sternui prisipažino atlikėja.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt