Veidai

2021.05.21 08:03

Muzikantai apie antrąjį „Eurovizijos“ pusfinalį – lyg „dainų išpardavimas“, bet yra ir perliukų

Gintarė Micevičiūtė, LRT.lt2021.05.21 08:03

„Man nuo šio pusfinalio ausys nukraujavo”, – taip apie antrąjį „Eurovizijos“ pusfinalį sako kūrybininkė, dainininkė, muzikinių LRT projektų komisijos narė Dovilė Filmanavičiūtė. Kad šis konkurso pusfinalis silpnesnis nei antradienį, sutinka ir kiti kalbinti muzikos pasaulio atstovai. Tiesa, kiekvienas net ir tokiame rado savų perliukų.

Pasak elektroninės muzikos prodiuserio ir atlikėjo Leono Somovo, pirmoji antrojo „Eurovizijos“ pusfinalio pusė buvo liūdnoka, o dainos senamadiškos – situacija pradėjo gerėti tik nuo Austrijos pasirodymo.

Eurovizija 2021. Antrasis pusfinalis. Austrija. Vincent Bueno – „Amen“

L. Somovui labiausiai patiko Šveicarija – kūrinys stiprus, vertas net pirmos vietos, nors anksčiau svarstė, kad pergalė šiemet galėtų atitekti Prancūzijai.

„Šveicarų kūrinys buvo labai gerai atliktas nuo pradžių iki galo, o buvo daug tokių, kurie šiame pusfinalyje nepataikė“, – portalui LRT.lt iškart po pusfinalio komentavo L. Somovas.

Eurovizija 2021. Antrasis pusfinalis. Šveicarija. Gjon’s Tears – „Tout l'Univers“

L. Somovui patiko ir Bulgarijos atstovė, kuri jam priminė ir Billie Eilish, ir Ievą Zasimauskaitę, finalo tikrai verti ir islandai.

Eurovizija 2021. Antrasis pusfinalis. Bulgarija. VICTORIA – „Growing Up Is Getting Old“

Pasak L. Somovo iš antrojo pusfinalio į finalą pateko ir senamadiškų kūrinių, kurie skamba lyg iš „dainų išpardavimo“. Tiesa, anot L. Somovo, dėl to Lietuvos atstovams grupei „The Roop“ tokiame kontekste iššauti į aukštumas bus tik lengviau.

„Manau, šansų pasiekti gerą rezultatą jie tikrai turi. Nežinau dėl pirmos vietos, bet papulti į dešimtuką tikrai gali“, – įsitikinęs L. Somovas.

Pernai nacionalinėje „Eurovizijos“ atrankoje sužibėjusios sesių dvynių grupės „Baltos varnos“ narė, smuikininkė Milda Andrijauskaitė mano, kad pirmasis pusfinalis atrodė stipresnis tik dėl to, kad jis buvo stiprus nuo pat pradžių.

„Antrasis sustiprėjo, mano nuomone, į pabaigą“, – portalui LRT.lt vėlyvą ketvirtadienio vakarą teigė M. Andrijauskaitė.

Nors, kaip pati sako, antrojo pusfinalio pradžia paprasčiausiai neatitiko jos mėgstamo stiliaus, vėliau ji atrado ne vieną sužavėjusį atlikėją bei grupę. Tai – Islandijos, Bulgarijos, Portugalijos, Šveicarijos atstovai. Visi jie pateko į finalą, džiaugėsi M. Andrijauskaitė.

Eurovizija 2021. Antrasis pusfinalis. Portugalija. „The Black Mamba“ – „Love Is On My Side“

„Labai džiaugiuosi, kad ir Suomija pateko – labai netradicinis pasirodymas. Reikia turėti drąsos ir savimi pasitikėti, kad išeitum su tokia visiška alternatyva. Labai džiaugiuosi, kad ši daina pateko į finalą, nes tai yra labai didelis įkvėpimas kitiems alternatyviosios muzikos atlikėjams, kurie galvoja – eiti, ar neiti ir jeigu jie eis, tai paįvairins visas „Eurovizijas“, – kalbėjo M. Andrijauskaitė.

Eurovizija 2021. Antrasis pusfinalis. Suomija. „Blind Channel“ – „Dark Side“

Paklausta, ką mano apie „The Roop“ pasirodymą, M. Andrijauskaitė nedvejoja – Lietuva šiemet tikrai gali didžiuotis.

„Net jei grupė neužims aukštos vietos, jų daina daugeliui įsimins ilgam, o pasirodymas paliks didžiulį įspūdį Europai ir pasauliui. Tikėčiausi, kad pateks į dešimtuką, o labiausiai smagu būtų, jeigu pagerintų Lietuvos rekordą (6 vieta „Eurovizijoje“ – LRT.lt)“, – svarstė M. Andrijauskaitė.

D. Filmanavičiūtės antrojo pusfinalio favoritai sutapo su tais, kuriuos išskyrė L. Somovas bei M. Andrijauskaitė. Tačiau apskritai, pasak D. Filmanavičiūtės, šis pusfinalis labai prastas: „Man nuo šio pusfinalio ausys nukraujavo. Tai buvo taip neskoninga, pigu, šabloniška, plastmasiška. Vietos neradau, norėjosi ir verkti, ir juoktis vienu metu. Na, išskyrus portugalus, islandus, šveicarą, suomius ir bulgarę. Ačiūdie, visi mano favoritai pateko į finalą!”

Eurovizija 2021. Antrasis pusfinalis. Islandija. „Daði og Gagnamagnið“ – „10 Years“

Žiūrėdama šį pusfinalį D. Filmanavičiūtė sako nespėjusi skaičiuoti vienodais triko apsirėdžiusių, plastikos chirurgų tobulintų merginų: „Gal jos visos viename blizgučių turguj apsipirko?!“

„Kita vertus, labai gerai – mums tas šablonų popuri tik į naudą!” – apie „The Roop“ varžovus finale portalui LRT.lt pasisakė D. Filmanavičiūtė.

Pasak jos, tarp blizgių pasirodymų gerąja prasme ketvirtadienį išsiskyrė tik į finalą, deja, nepatekę danai: „Gailiu danų. Geras humoras visada labai sveikintinas, tik akivaizdu, kad Europa nepagavo vaibo.

Eurovizija 2021. Antrasis pusfinalis. Danija. „Fyr Og Flamme“ – „ Øve Os På Hinanden“

Visus „Eurovizijos“ antrojo pusfinalio pasirodymus galite pamatyti čia.

Pirmojo pusfinalio, kuriame dalyvavo ir „The Roop“, pasirodymus galite pamatyti čia.

„Eurovizijos“ finalas vyks gegužės 22 d., šeštadienį. Nuo 22 val. jį tiesiogiai stebėkite per LRT TELEVIZIJĄ, LRT RADIJĄ ir portale LRT.lt.

Prieš pat finalą, 21 val. per LRT TELEVIZIJĄ ir portale LRT.lt bus rodomas dokumentinis filmas „Dance alone“ apie Vaidoto Valiukevičiaus kūrybinį kelią, grupės „The Roop“ susikūrimą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.