Veidai

2013.03.22 11:24

B. Obamos dovanotas medis kelia erzelį Izraelyje

ELTA 2013.03.22 11:24

Izraelyje erzelį kelia JAV prezidento Baracko Obamos dovanotas medis, rašo „spiegel.de“.  

Izraelyje erzelį kelia JAV prezidento Baracko Obamos dovanotas medis, rašo „spiegel.de“. 

B. Obama trečiadienį atvyko į šalį su dovana – magnolija, skirta prezidento Shimono Pereso rezidencijos sodui. „Ši medis buvo skraidinamas prezidentiniu lėktuvu“, – išdidžiai pokštavo svečias, kartu su S. Peresu simboliškai sodindamas medį. Kiekvienas jų kastuvu užkratė šiek tiek žemės ant jau įsodinto medžio. „Mes labai geri sodininkai, – negailėjo sau pagyrų B. Obama. – Neabejoju, kad šis medis puikiai augs“.

Tačiau tai dar nėra aišku. Izraelio žemės ūkio ministeriją suerzino dovana iš Vašingtono, ir ji paskelbė, kad medis gali būti iškastas. „Griežtai draudžiama į Izraelį įvežti augalus iš užjūrio prieš tai jų nepatikrinus“, – teigiama ministerijos pareiškime. Šios taisyklės esą galioja ir JAV prezidentui.

Ar valstybinė dovana bus iškasta? Ministerija teisinasi siekianti užkirsti kelią naujoms įvežtinėms augalų ligoms, kurios vėliau gali pakenkti Izraelio žemės ūkiui.

Amerikiečiai apie galiojančias taisykles esą buvo informuoti dar prieš B. Obamos vizitą. Todėl medis pasodintas specialiame plastiko tinkle. Taip jis galėtų būti išgabentas patikrinti specialistams ir galiausiai vėl pasodintas.

Vis dėlto, regis, to nereikės daryti. „Haaretz“ ketvirtadienį pranešė, kad tyrimai bus atlikti vietoje – sode. Prezidento S. Pereso biuras pareiškė, kam medžio nereikės iškasti. Taigi dovana liks vietoje – bent kol kas.

Kaip B. Obama ir S. Peresas sodino medį, galite pamatyti nuo 2,42 min: