Veidai

2016.06.30 13:43

Iš Čekijos juodasis raganosis nugabentas į Afriką

LRT.lt2016.06.30 13:43

Trejų metų juodojo raganosio patelė Eliska buvo pargabenta iš Čekijos į Tanzanijoje esantį gamtinį rezervatą. Skubių siuntų tarnybos DHL pagalba įvykdytas perkėlimas yra gyvūnų išsaugojimo projekto dalis, kurią vykdo „George Adamson Wildlife Preservation Trust“ organizacija – jos tikslas yra padėti išsaugoti nykstančias gyvūnų rūšis natūralioje aplinkoje, rašoma pranešime spaudai.

Eliskos gabenimu rūpinosi apie 40 DHL specialistų, pradedant žemės pervežimo logistais, baigiant aviacijos ir muitinės tarpininkais, kurie net 5-iose šalyse rūpinosi reikiamais dokumentais bei sertifikatais. Raganosė, sverianti 900kg, nuvežta iš Čekijos „Dvur Kralove“ zoologijos sodo, kuriame ji gimė 2012m, į pagrindinį Europos siuntų paskirstymo punktą Leipcige, Vokietijoje.

Ten ji buvo pakrauta į lėktuvą „Boeing 757-200“, specialiai pritaikytą transportuoti gyvūną. Iš Leipcigo lėktuvas tiesiogiai skrido daugiau nei 6 500 km į Kilimandžaro oro uostą Tanzanijoje, iš kur Eliska krovininiu automobiliu pervežta į savo naujuosius namus laukinės gamtos rezervate.

Visos kelionės metu raganosę lydėjo ir prižiūrėjo specialistų komanda, kurioje buvo ir vienas geriausių juodųjų raganosių veterinarų dr. Pete Morkel. Į lėktuvą buvo pakrauta ir penki konteineriai maisto bei vandens.

Juodieji raganosiai priklauso vienai labiausiai nykstančių žinduolių grupei, kurių populiacija Afrikoje XX a. pabaigoje ypač pradėjo mažėti dėl suintensyvėjusio brakonieriavimo. Šiandien visame pasaulyje tokių raganosių priskaičiuojama iki 800.

Dvur Kralove zoologijos sodas, kuriame gimė Eliska, yra gerai žinomas dėl juodųjų raganosių veisimo. Šiandien šiame zoologijos sode jau yra gimę 43 raganosiai.

„Eliskos išvykimas yra ir džiugus, ir liūdnas įvykis mūsų zoologijos sodui. Mums labai liūdna atsisveikinti su vienu mylimiausių gyvūnų, bet tuo pačiu esame laimingi, kad prisidėjome prie nykstančių gyvūnų išsaugojimo projekto ir nekantraujame pamatyti, kaip Eliska adaptuosis naujoje aplinkoje“ – sako Premyslas Rabas, „Dvur Kralove“ zoologijos sodo direktorius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt