Veidai

2021.05.19 11:20

Jautriausi „Eurovizijos“ pusfinalio momentai: laimės ašaros, pirštų šokio paslaptis ir aukštumų prognozės

LRT.lt2021.05.19 11:20

Kai gegužės 18 d. pirmajame „Eurovizijos“ pusfinalyje buvo skelbiama, kas patenka į finalą, Lietuva šią akimirką stebėjo užgniaužusi kvapą. Panašu, jog įtampos netrūko ir grupės „The Roop“ nariams – tarp finalininkų pasigirdus mūsų šalies vardui, grupės vokalistas Vaidotas Valiukevičius neslėpė jaudulio. Nužengęs nuo scenos, tiesioginiame eteryje jis Europai parodė garsųjį pirštų judesį, o visą žemyną pavergusiai „Discoteque“ prognozuojamos aukštumos.

Nors Lietuva savo atstovus 2021-ųjų „Eurovizijoje“ praminė geltonąja šalies viltimi ir nuo pat pradžių tikėjo, jog „The Roop“ surengta diskoteka ir numeris „Discoteque“ pavergs Europą, patys grupės nariai apie sėkmę pusfinalyje svajojo atsargiai. Iš karto po pusfinalio jie LRT.lt sakė po praeitų metų išmokę pamoką ir nuo tada laukiantys bei besiruošiantys visiems galimiems scenarijams.

Pernai „The Roop“ dainai „On Fire“ didžiojoje „Eurovizijoje“ buvo prognozuojama pergalė, tačiau konkursas dėl pasaulinės COVID-19 pandemijos buvo atšauktas. Tiesa, lietuviai tapo „Eurovizijos“ širdžių nugalėtojais ir visus metus atsakingai garsino mūsų šalies vardą.

Pirmasis numeris buvo sėkmingas

„The Roop“ su spalvinguoju numeriu ant pirmojo „Eurovizijos“ pusfinalio scenos pasirodė pirmieji. Ryškiai geltona spalva, tobulai atlikti šokių judesiai, plačios grupės narių šypsenos ir, žinoma, uždegantis dainos „Discoteque“ ritmas nepaliko abejingų – lietuviai sėkmingai įveikė barjerą ir pateko į konkurso finalą.

Jų pasirodymą nuo pat pradžių lydėjo audringos ovacijos – grupei plojo į Roterdamo „Ahoy“ areną susirinkę žiūrovai, nuotolinius aplodismentus per specialią programėlę siuntė ir po visą pasaulį išsibarstę „The Roop“ gerbėjai.

Europą pavergęs pirštų judesys

Vos tik nuo scenos nužengę „The Roop“ spėjo atgauti kvapą, prie jų pasišnekučiuoti priėjo viena „Eurovizijos“ vedėjų. „Jaučiamės gerai. Mums didelė garbė pradėti tokią didelę diskoteką“, – tiesioginiame eteryje šypsojosi Lietuvos atstovai. Kameros „Žaliajame kambaryje“ pirmiausia nukrypo būtent į juos.

Žinoma, V. Valiukevičius neišsisuko Europai nepademonstravęs garsiojo pirštų šokio. Kartu su kitais grupės nariais po pasirodymo sugrįžęs į „žaliąjį kambarį“, kur atlikėjai stebėjo kitų šalių pasirodymus ir laukė balsavimo rezultatų, V. Valiukevičius parodė pirštų kombinaciją ir paaiškino, kad tai – „Eurovizijos“ simbolis.

„Euro – vision!“ – sakė „The Roop“ nariai, pademonstravę, kad garsiąja pirštų kombinacija rodomos raidės „E“ ir „V“.

„The Roop“ susidomėjusiems „Eurovizijos“ žiūrovams atskleidė, ką reiškia Vaidoto pirštų šokis

Laimės ašaros

Kai buvo skelbiama, kurios pirmajame „Eurovizijos“ pusfinalyje pasirodžiusios šalys keliauja į dainų konkurso finalą, netrūko įtampos. Tarp 10-ies šalių, Lietuvos vardas nuskambėjo tik šeštasis. Vos tik „Eurovizijos“ vedėjai ištarė „Lithuania“, kameros nukrypo į geltonai pasipuošusius „The Roop“ narius. V. Valiukevičiaus akyse suspindo laimės ašaros.

„Truputėlį gal ir buvo to graudulio, todėl, kad ten tikrai buvo labai daug nežinomybės. Po to paaiškėjo, kad mes keliaujame į finalą. Tai tikrai labai didelis džiaugsmas ne tik mums, bet ir Lietuvai“, – dar nespėjus atslūgti emocijoms iš karto po pirmojo pusfinalio LRT.lt kalbėjo „The Roop“ vokalistas.

Emocijų kupinas momentas: išgirdęs, kad Lietuva pateko į „Eurovizijos“ finalą, Vaidotas Valiukevičius nesulaikė ašarų

Gerbėjai skyrė pirmą vietą

Vykstant pirmajam 2021 m. „Eurovizijos“ pusfinaliui, dainų konkurso gerbėjai realiu laiku interneto puslapyje esctoday.com galėjo atiduoti savo simpatijas scenoje pasirodžiusių šalių atstovams. Lietuva atsidūrė pirmoje vietoje – „The Roop“ diskoteka sulaukė daugiausia gerbėjų balsų. Antroje vietoje rikiavosi Maltos, trečioje – Kipro pasirodymai.

Tiesa, šalys, patenkančios į „Eurovizijos“ finalą, dainų konkurse buvo skelbiamos atsitiktine tvarka – tai, kiek balsų iš tiesų sulaukė šalių pasirodymai, neatskleidžiama.

Ekspertai prognozuoja vietą finalo dešimtuke

Iš karto po pirmojo „Eurovizijos“ pusfinalio vėlyvą antradienio vakarą portalo LRT.lt kalbinti ekspertai gyrė lietuvių pasirodymą ir sakė, kad žiūrėti į „The Roop“ pasirodymą buvo ramu.

„Stebėti ir klausytis „The Roop“ pasirodymo pirmajame pusfinalyje buvo gana ramu, nes žinojau, kaip kruopščiai ir atsakingai Vaidotas kartu su grupės nariais ruošėsi, kiek repetavo, kaip kartu komanda šlifavo kiekvieną detalę“, – LRT.lt sakė pianistė, žurnalistė, LRT radijo ir televizijos laidų bei renginių vedėja Gerūta Griniūtė.

Nepriekaištingas, stilingas, puikus, šiuolaikinis ir labai įkvepiantis pasirodymas – taip antradienį Europą sužavėjusį „The Roop“ numerį apibūdino LRT.lt kalbinta dainų kūrėja ir atlikėja Ieva Narkutė.

Atlikėjas, kompozitorius, prodiuseris Stanislavas Stavickis-Stano sakė neabejojantis, jog finale „The Roop“ pasirodymas pateks tarp geriausiųjų dešimtuko. „Vertinant iš šios dienos perspektyvos, nėra nė vienos priežasties nepakliūti į dešimtuką, todėl labiau bijau ketvirtadienio. Tikiuosi, neatsiras stiprių konkurentų“, – antradienio vakarą LRT.lt kalbėjo S. Stavickis-Stano.

„Patekome į finalą, bet širdis su nekantrumu drebėjo! Nors buvau įsitikinęs, kad pateksime, tačiau visada lieka kažkas nenumatomo... Visgi manau, kad „The Roop“ tikrai bus finalo dešimtuke – duodu 100 procentų“, – užtikrintai LRT.lt sakė atlikėjas Jurijus Veklenko, su daina „Run With The Lions“ atstovavęs Lietuvai 2019 m. „Eurovizijoje“.

Pažadėjo padaryti maksimumą

„Mes padarysime maksimumą, tik ar padarysite jūs? Štai, kur klausimas“, – į gerbėjus vos pasibaigus „Eurovizijos“ pirmajam pusfinaliui kreipėsi LRT.lt kalbinti Lietuvai dainų konkurse atstovaujančios grupės „The Roop“ nariai.

Jie taip pat palinkėjo, kad šis susivienijimas, kurį šiuo metu įkvėpė per šalį besiritanti geltonoji banga, Lietuvoje jaustųsi ne tik per „Euroviziją“.

„Norėčiau palinkėti vidinės ramybės, užtikrintumo ir pagaliau suvokimo, kad Lietuva nėra kažkur labai toli ir ne tokia pasaulietiška valstybė. Mes viską turime, mes galime labai labai daug, bet tikėkite tuo“, – sakė V. Valiukevičius.

Po pusfinalio „The Roop“ ištraukti burtai lėmė, kad šeštadienį jie pasirodys antroje konkurso finalo dalyje. Antroje finalo pusėje pasirodys ir Norvegijos, Azerbaidžano, Ukrainos, Švedijos atstovai.

Antrąjį 2021-ųjų „Eurovizijos“ pusfinalį portale LRT.lt, LRT RADIJO ir LRT TELEVIZIJOS eteryje stebėkite ketvirtadienį, gegužės 20 d. „Eurovizijos“ finalas Roterdame vyks šeštadienį, gegužės 22 d. Jį taip pat bus galima tiesiogiai stebėti LRT.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt