Veidai

2021.05.19 01:36

Ekspertai – apie tikėtą „The Roop“ sėkmę „Eurovizijos“ pusfinalyje: žiūrėti į juos buvo ramu

Viktorija Lideikytė, LRT.lt2021.05.19 01:36

Gegužės 18 d. pirmajame 2021-ųjų „Eurovizijos“ pusfinalyje su daina „Discoteque“ pasirodė Lietuvos atstovai „The Roop“. Scenoje jų užkurta diskoteka nepaliko abejingų – grupė keliauja į šeštadienį vyksiantį dainų konkurso finalą. Portalo LRT.lt kalbinti ekspertai sako, kad to buvo galima tikėtis, – Lietuva šiemet paruošė nepriekaištingą, itin stilingą ir įkvepiantį numerį, kuriam pašnekovai prognozuoja vietą „Eurovizijos“ finalininkų dešimtuke.

LRT.lt kalbinta pianistė, žurnalistė, LRT radijo ir televizijos laidų bei renginių vedėja Gerūta Griniūtė pirmiausia pasidžiaugė dėl to, jog šių metų „Eurovizija“ suteikia galimybę stebėti renginį ir džiaugtis gyvais atlikėjų pasirodymais.

„Stebėti ir klausytis „The Roop“ pasirodymo pirmajame pusfinalyje buvo gana ramu, nes žinojau, kaip kruopščiai ir atsakingai Vaidotas kartu su grupės nariais ruošėsi, kiek repetavo, kaip kartu komanda šlifavo kiekvieną detalę. Beje, labai džiaugiuosi dėl to, kaip pasirodymas buvo ištransliuotas televizijos žiūrovams – bravo režisieriams!

Šiaip ar taip, didžioji „Eurovizijos“ žiūrovų dalis stebi konkursą per televiziją. Jei stebint ir lydėjo šiek tiek jaudulio, tai tik tas gerasis, malonusis jaudulys. Man atrodo, pasirodymas didžiojoje scenoje buvo paaugęs ir gerokai sustiprėjęs lyginant su nacionaline atranka“, – mintimis po „The Roop“ pasirodymo „Eurovizijos“ pusfinalyje dalijosi G. Griniūtė, grupės kelionę didžiosios scenos link stebėjusi nuo pat nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos.

Ji sako nuo pat pradžių buvusi tikra, kad Lietuva pateks į finalą. Tiesa, adrenalinas užplūdo laukiant, kol bus paskelbta paskutinioji šalis, keliaujanti į didžiosios „Eurovizijos“ finalą.

„Neslėpsiu – mane visapusiškai užbūrė Ukrainos pasirodymas: nuo muzikos iki vizualinio, scenografinio išpildymo. Taigi jei paskutiniuoju skelbiamu numeriu nebūčiau išgirdusi Ukrainos vardo, vakaras nebūtų toks šventiškas.

O dabar nuoširdžiai džiaugiuosi ir už „The Roop“, ir už kitus dalyvius, sėkmingai pasirodžiusius pirmajame pusfinalyje. Apskritai jautėsi, kad visi dalyviai į sceną žengė gerokai pasiilgę gyvų pasirodymų, pasiruošę „Eurovizijai“, mėgavosi tuo, ką daro, džiaugėsi susitikimu su žiūrovais ir klausytojais“, – LRT.lt sakė G. Griniūtė.

Dainų kūrėja ir atlikėja Ieva Narkutė portalui LRT.lt iš karto po pirmojo „Eurovizijos“ pusfinalio sakė, jog net jeigu „The Roop“ ir nebūtų patekę į dainų konkurso finalą, šis faktas jos nuomonės apie grupę ir pasirodymą nekeistų. Visgi dainininkė sutiko, jog žinia, kad Lietuva keliauja į finalą, nors ir tikėta, buvo labai džiugi.

„Manau, visi tikėjome ir tikėjomės, bet labai faina, kad ir žiūrovai kitose šalyse pamatė, pajuto, įžvelgė ir įžiūrėjo, kuo ypatingi yra „The Roop“, – džiaugėsi I. Narkutė ir pridūrė, kad jei Europa būtų nusprendusi nesiųsti „The Roop“ į finalą, tai „Eurovizijos“ scenai būtų buvęs didis praradimas.

I. Narkutė kalbėjo, kad iš karto po lietuvių pasirodymo pirmajame „Eurovizijos“ pusfinalyje ją aplankė ramybė, pasitikėjimas ir užtikrintumas.

„Geras jausmas, kad ta ramybė ir labai užtikrintas pasitikėjimas, žinojimas ir tikėjimas tuo, ką jie daro, eina iš jų vidaus. Man gražu matyti, kai nėra kičo, rėksmingo, vulgaraus pasitikėjimo savimi. Rodos, čia tas atvejis, kai viskas yra iš giliai, su tvirtu pagrindu“, – šiltų žodžių grupės „The Roop“ nariams negailėjo I. Narkutė.

Nepriekaištingas, stilingas, puikus, šiuolaikinis ir labai įkvepiantis pasirodymas – taip ji apibūdino antradienį Europą sužavėjusį „The Roop“ numerį ir dar pagyrė išskirtinį Roterdame demonstruojamą grupės narių stilių. Anot I. Narkutės, skirtingi jų rūbų deriniai – malonūs akiai ir yra įkvepiantys.

„Grupei „The Roop“ linkiu pailsėti, atsipūsti, o šiaip linkiu nieko nekeisti: viskas nuostabu, viskas džiugina, viskas tinka. Tegul geltoji banga Europoje ir Australijoje nuneša visus iki galo“, – šypsojosi portalui LRT.lt kalbėdama I. Narkutė.

Kad šiemet Lietuva į „Eurovizijos“ sceną žengė paruošusi užtikrintai sėkmingą numerį, neabejoja ir portalo LRT.lt kalbintas atlikėjas, kompozitorius, prodiuseris Stanislavas Stavickis-Stano.

„Daug kartų esame buvę nepalankiame kontekste: tai su lyriška daina tarp linksmų, tai su lėta tarp greitų… Daug kartų esame turėję dainą-„Eurovizijos“ nugalėtoją, bet koją vis pakišdavo įgarsinimo klaida, per mažas finansavimas, nepalanki eilės tvarka...

Mes visada rasdavome tinkamų žodžių ir gerų pasiteisinimų, kodėl nelaimėjome. Bet ne šį kartą. Pats ryškiausias pusfinalio pasirodymas! Puiki daina! Nepriekaištingas atlikimas! Aktuali ir įsimenanti choreografija! Atlikėjai, kurie ir per ekraną spinduliuoja gerumu, ramybe ir pasitikėjimu“, – mintimis antradienio naktį po „The Roop“ pasirodymo „Eurovizijos“ pusfinalio scenoje dalijosi S. Stavickis-Stano.

Jis pridūrė nė kiek neabejojantis, jog dainų konkurso finale šeštadienį „The Roop“ pateks į geriausiųjų dešimtuką.„Vertinant iš šios dienos perspektyvos, nėra nė vienos priežasties nepakliūti į dešimtuką, todėl labiau bijau ketvirtadienio. Tikiuosi, neatsiras stiprių konkurentų“, – LRT.lt kalbėjo S. Stavickis-Stano.

„Neturiu prie ko prisikabinti“, – kalbėdamas apie eurovizinį „The Roop“ pasirodymą šypsojosi vėlyvą antradienio vakarą portalo LRT.lt kalbintas atlikėjas Jurijus Veklenko. Jis su daina „Run With The Lions“ atstovavo Lietuvai 2019 m. „Eurovizijoje“.

„Patekome į finalą, bet širdis su nekantrumu drebėjo! Nors buvau įsitikinęs, kad pateksime, tačiau visada lieka kažkas nenumatomo… Visgi manau, kad „The Roop“ tikrai bus finalo dešimtuke – duodu 100 procentų“, – užtikrintai kalbėjo J. Veklenko. Juokaudamas atlikėjas pridūrė – jei spręstų jis, „The Roop“ dabar pat paskelbtų „Eurovizijos“ nugalėtojais ir užbaigtų šių metų dainų konkursą.

Beje, J. Veklenko itin sužavėjo ir Australijos, Švedijos, Ukrainos pasirodymai. „Jeigu reikėtų rinkti pirmojo pusfinalio antros vietos nugalėtoją, rinkčiausi Australiją. Pirmoji, aišku, tektų „The Roop“, – LRT.lt sakė J. Veklenko.

„The Roop“ pasirodymą pirmajame 2021-ųjų „Eurovizijos“ pusfinalyje stebėkite čia:

Ilgai lauktas momentas išaušo: „The Roop“ užkūrė diskoteką Roterdamo scenoje

Antrąjį 2021-ųjų „Eurovizijos“ pusfinalį portale LRT.lt, LRT RADIJO ir LRT TELEVIZIJOS eteryje stebėkite ketvirtadienį, gegužės 20 d.

„Eurovizijos“ finalas Roterdame vyks šeštadienį, gegužės 22 d. Jį taip pat bus galima tiesiogiai stebėti LRT.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt