Veidai

2021.05.16 17:11

„Eurovizijos“ atidaryme pirmieji žengė „The Roop“: akį traukė Vaidoto sijonas ir tulpės Nyderlandams

atnaujinta 21.15
Eimantė Juršėnaitė, specialiai LRT.lt iš Roterdamo2021.05.16 17:11

„Eurovizijos“ atidarymo ceremonija visada stebina spalvų ir aprangos derinių įvairove – atlikėjai siekia sužibėti ir atkreipti į save dėmesį. Pirmieji ant turkio spalvos kilimo pasirodė mūsų šaliai atstovaujanti „The Roop“ trijulė, taip pat pasirinkusi ryškų įvaizdį. Išskirtinė Vaidoto stiliaus detalė – sijonas.

Nors konkurso dalyviai Roterdame įsikūrė jau anksčiau, spėjo apžiūrėti miestą bei porą kartų išbandyti eurovizinę „Ahoy“ arenos sceną, oficiali „Eurovizijos“ atidarymo ceremonija, skelbianti eurovizinės savaitės pradžią, surengta sekmadienio vakarą, likus porai dienų iki pirmojo pusfinalio.

Atidarymo ceremonijų tradicija gyvuoja nuo 2009-ųjų. Taip oficialiai konkursą rengiantis miestas pasitikina atlikėjus, delegacijas, spaudos atstovus ir visus konkurso gerbėjus. Kadangi šiemet konkurso namais tapo Roterdamas, kuriame yra vienas didžiausių pasaulyje ir didžiausias Europoje jūrų uostas, ceremonijai pasirinktas turkio spalvos kilimas, patiestas ypatingoje vietoje – Roterdamo kruizinių laivų terminale.

Mūsų šalies atstovai, grupė „The Roop“, ant turkio spalvos kilimo pasirodė pirmieji. „Norime, kad žmonės pajudėtų. Šokis išlaisvina ir pagerina emocinę sveikatą, kas yra labai svarbu jau daugiau nei metus trunkant pandemijai.

Geltona spalva – vilties ir pozityvumo spalva, apie tai ir mūsų žinutė“, – renginio vedėjams sakė mūsų šalies atstovai. Į ceremoniją jie atsinešė ir puokštę geltonų tulpių. Šios gėlės yra laikomos Nyderlandų simboliu, tad mūsų atstovai taip simboliškai pagerbė kraštą, kuriame šiuo metu svečiuojasi. „Tokia mūsų kolaboracija su Nyderlandais. Geltona spalva – mums, tulpės – jiems“, – šyptelėjo Vaidotas. Gėles jie norėjo išdalyti esantiems ceremonijoje, tačiau dėl saugumo reikalavimų to padaryti negalėjo.

„Pagaliau! Sunku patikėti, kad pagaliau tai vyksta. Jaučiamės puikiai, geltonuojame“, – džiaugėsi prie žurnalistų iš Lietuvos stabtelėję „The Roop“ nariai.

„Eurovizijos“ atidarymo ceremonijoje – spalvingieji „The Roop“: nesitiki, kad pagaliau tai vyksta

Į iškilmingą ceremoniją dalyviai atvyksta pasipuošę ir pasiruošę išsiskirti bei patraukti dėmesį. Kasmet čia netrūksta ryškių, ekstravagantiškų įvaizdžių ir originalių detalių, blizgučių ar pan.

Grupė „The Roop“ – vieni stilingiausių šio konkurso dalyvių, kasdien jų įvaizdžiu rūpinasi kartu į Roterdamą atvykusios stilistė Glorija Gžimailaitė ir grimo meistrė Rūta Padvelskytė, pasirūpinusios jų stiliumi ir prieš oficialią atidarymo ceremoniją.

„Bene ekstravagantiškiausiai iš mūsų atlikėjų trijulės pasipuošė Vaidotas, jam parinkome sijoną. Kai sudėliojome tokį ansamblį, visa komanda nuo jo tiesiog negalėjo atitraukti akių, tad manome, kad jį įvertins ir kiti.

Kadangi šių metų ceremonijos kilimas yra turkio spalvos, juokavome, kad raudonos ant kilimo turime atnešti mes, taigi raudonu paltu pasipuošė Mantas. Robertui parinkome akį traukiančius Londone kuriančio dizainerio Saimono Tartenio kūrybos drabužius“, – portalui LRT.lt atskleidė G. Gžimailaitė.

Ji sako, kad tokios iškilmingos ceremonijos vis dėlto įpareigoja laikytis tam tikro aprangos kodo – negali čia atvykti bet kaip: „Proga – neeilinė, visų fotografų objektyvai nukreipti į dalyvius, tad jie turi tinkamai pristatyti save ir šalį, kuriai atstovauja, parodyti pagarbą renginio organizatoriams, tačiau atlikėjai negali atrodyti nuobodžiai.“

Pamačiusi aprangos ansamblius grimuotoja R. Padvelskytė nusprendė kiek paeksperimentuoti: „Pasirodymui „Eurovizijoje“ pasirinkome klasikinį grimą, kuris atrodo ganėtinai natūraliai, tad prieš atidarymo ceremoniją leidau sau pažaisti. Pridėjau šiokio tokio prieskonio – paryškinau atlikėjų akis. Tai pat nusprendžiau kiek pakeisti Manto įvaizdį ir subangavau jo plaukus.“

„Esame daugiasluoksnė grupė, tad ir mūsų aprangoje sluoksnių netrūksta. Kadangi einame į tarptautinę rinką, mūsų apranga – vietos ir tarptautinių dizainerių drabužių derinys“, – apie „Eurovizijos“ atidarymo ceremonijai pasirinktą įvaizdį kalbėjo patys grupės nariai.

Nustebinti pasistengė ir ukrainiečių atstovai „GO_A“, į renginį atvykę su kostiumais iš perdirbamo plastiko. Norvegų atstovas „Tix“ išliko ištikimas savo sceniniam įvaizdžiui bei jo stilistikai, tad ant šventinio kilimo pasirodė pasidabinęs baltais kailiniais.

Buvo sunku nepastebėti ir San Marino atstovės Senhit.

Ir nors buvo kur akis paganyti, šiemet ceremonijoje šurmulio buvo mažiau – paprastai prie renginio vietos būriuojasi gerbėjai, kurie stengiasi įamžinti mėgstamus atlikėjus ar gauti suvenyrų, tačiau šiemet pandemija privertė gerbėjus atidarymo ceremoniją stebėti internetu ar per televiziją.

Tiesa, ceremoniją tik internetu galėjo stebėti ir kai kurių delegacijų atstovai. Jau anskčiau buvo nuspręsta, kad Australijos atstovai į Roterdamą neatvyks, o konkurse bus transliuojamas jų pasirodymo įrašas.

Šeštadienį renginio organizatoriai pranešė, kad atidaryme nebus Lenkijos atstovo Rafalo – COVID-19 nustatytas vienam Lenkijos delegacijos nariui, tad izoliuotis turėjo visa eurovizinė šalies komanda. Jie renginio vedėjams atsiuntė specialų įrašą, kuriame perdavė savo linkėjimus.

Sekmadienį COVID-19 buvo patvirtintas ir vienam iš islandų delegacijos, tad ir jiems teko izoliuotis ir praleisti atidarymo ceremoniją. Be to, ceremonijoje nepasirodė ir Maltos bei Rumunijos atstovai – šios delegacijos yra apsistojusios tuose pačiuose viešbučiuose, kaip delegacijos, kurių nariams nustatytas COVID-19. Jie visi šiuo metu yra izoliacijoje, jiems atliekami testai.

Žiniasklaida teiravosi, ar mūsų atstovai nejaučia nerimo dėl to, kad kitose delegacijoje yra užsikrėtusių koronavirusine infekcija. Mūsų atlikėjai sakė, jog nerimo nejaučia ir yra dėkingi, kad Lietuvoje buvo paskiepyti. „Dėl to jaučiamės saugiau. Tikrai ne visi čia dalyvaujantys yra paskiepyti“, – kalbėjo Vaidotas.

Ankstesniais metais atidarymo ceremonija nesibaigdavo visiems atlikėjams nužingsniavus raudonuoju ar kitos spalvos kilimu, pasidalyti įspūdžiais ir geriau susipažinti atlikėjai galėdavo jiems surengtame priėmime. Pandemija pakoregavo tokią šventės eigą – iškart po ceremonijos visi dalyviai sugrįžo į savo viešbučius.

Jau gegužės 18 d. laukia pirmasis pusfinalis, kuriame dėl galimybės pasirodyti finale kovos ir grupė „The Roop“. „Repeticijos praėjo puikiai, padėjo mums pasiruošti ir fiziškai, ir psichologiškai. Dabar svarbiausia gerai pavalgyti ir pamiegoti“, – patikino mūsų atstovai. Jau visai netrukus paaiškės, ar išvysime juos šeštadienį vyksiančiame „Eurovizijos“ finale.

Vakaro akimirkos – nuotraukų galerijoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt