Naujienų srautas

Veidai2016.06.27 10:59

Kinijoje išbandytas stiklo tiltas

Kinijoje patys drąsiausi savanoriai pakviesti išbandyti stiklo tilto. Tik po to juo galės naudotis turistai, plūstantys į nacionalinį parką Hinano provincijoje Kinijos centrinėje dalyje.

Apie 20 savanorių ryžosi išbandyti 300 metrų aukštyje virš kanjono esantį tiltą. Juo važiavo automobilis, maža to, savanoriai daužė plaktukais, tiltas skilo, bet nesubyrėjo, ir po to juo galėjo pereiti žmonės.

„Tiltas – penkių centimetrų storio, suklijuotas iš kelių sluoksnių, kad būtų tvirti tarpai, sluoksnio storis – pusantro centimetro“, – aiškino vyriausiasis inžinierius Ma Pasak inžinieriaus, tiltas nesubyrės net jeigu ir visi trys sluoksniai būtų sudaužyti, ir tuomet jis galėtų išlaikyti 20 žmonių. Bet eksperimente dalyvavę savanoriai jautėsi ne itin drąsiai.

Izraelietis Chaimas Dotanas, kuris sukūrė Kinijos paviljoną Šanchajaus pasaulinei parodai 2010 metais, yra ir šio tilto autorius. Jį pastatyti kainavo kiek daugiau negu 35 milijonus eurų, darbai truko metus.

Esą tai didžiausias toks tiltas pasaulyje, jo ilgis – 430 metrų. Nacionalinis parkas neskuba kviesti turistų tiltą išbandyti, jo atidarymo data dar neaiški, galbūt liepą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi