Veidai

2016.06.26 14:24

Už Prince`o gitarą ir D. Bowie plaukų sruogą sumokėta per 150 tūkst. dolerių

BNS 2016.06.26 14:24

Los Andželo priemiestyje Beverli Hilse šeštadienį surengtame aukcione pirkėjai sumokėjo iš viso per 150 tūkst. dolerių (136 tūkst. eurų) už velionio britų popmuzikos žvaigždės Davido Bowie plaukų sruogą ir dainininko Prince`o gitarą „Yellow Cloud“.

Aukcionų namai „Heritage Auctions“, kurių sprendimas atskirame aukcione parduoti velionės popmuzikos dainininkės Whitney Houston  „Emmy“ apdovanojimo statulėlę buvo užginčytas teismo, nurodė, kad už D. Bowie šviesių plaukų sruogą buvo sumokėta 18 750 dolerių (16 944 eurai).

Tuos plaukus pardavė vienas buvęs Madam Tussauds vaško muziejaus Londone darbuotojams, kuriam buvo patikėta sukurti muzikos pasaulio garsenybės vaškinės skulptūros 1983 metų šukuoseną.

Tuo tarpu Prince`o instrumentas, kurį jis dažnai naudodavo 9-o dešimtmečio pabaigoje, buvo nupirktas už 137,5 tūkst. dolerių (124,3 tūkst. eurų).

Nepatvirtintuose pranešimuose sakoma, kad gitara atiteko Indianapolio amerikietiškojo futbolo klubo „Colts“ savininkui Jimui Irsay.

Tačiau „Heritage Auctions“ buvo priversti atsisakyti planų parduoti W.Houston „Emmy“ statulėlę atskirame tos atlikėjos suknelių ir kitų daiktų aukcione, kai JAV Televizijos akademija pareiškė, kad tas trofėjus yra jos nuosavybė.

JAV apygardos teisėjas Percy Andersonas penktadienį paskelbė laikiną vykdomąjį įsaką, draudžiantį aukcionų namams parduoti tą statulėlę, kurią W.Houston 1986 metais laimėjo už dainą „Saving All My Love for You“.

D. Bowie ir Prince`as, vieni iš įtakingiausių popmuzikos artistų, mirė anksčiau šiais metais, keli mėnesiai vienas po kito: „Liesasis baltasis kunigaikštis“ – pralaimėjęs kovą su vėžiu, o uždarumu garsėjęs hito „Purple Rain“ atlikėjas – nuo opiatų perdozavimo.