Veidai

2021.05.14 12:35

„The Roop“ sveikinasi iš Roterdamo: papasakojo apie neįprastus COVID-19 testus ir pasikeitusią kasdienybę

Eimantė Juršėnaitė, LRT.lt2021.05.14 12:35

Geltonos bangos dieną Lietuvos atstovai „Eurovizijoje“ grupė „The Roop“ sveikinosi iš Roterdamo. Spaudos konferencijoje su Lietuvos žiniasklaida jie papasakojo apie savo dienas Nyderlanduose, įtemptą grafiką, susitikimus su kitų šalių atstovais ir kambarį-drabužinę, kurioje įsikūrę geltonieji jų kostiumai.

Penktadienis grupei „The Roop“ – ganėtinai užimtas, planuose – ne vienas interviu su Lietuvos ir užsienio žiniasklaida. „Be to, šią dieną kviečiame reikšti savo palaikymą socialiniuose tinkluose – dalytis mūsų dainos klipu, savo šokio įrašu, nuotraukomis ir pan. Taip norime pasiekti kuo daugiau žmonių visame pasaulyje. Tikriausiai kiekvienas savo socialiniame tinkle turi draugų, gyvenančių užsienyje, tegul jie išgirsta mūsų dainą ir galbūt norės palaikyti mus pusfinalyje. 20 val. Lietuvos laiku visus lietuvius Lietuvoje ir pasaulyje kviečiame įsijungti „Discoteque“ ir surengti didžiausią diskoteką pasaulyje“, – sakė Vaidotas.

„The Roop“ džiaugiasi lietuvių palaikymu ir kviečia šiandien užkurti Geltonąją bangą socialiniuose tinkluose

Be to, likus kelioms dienoms iki pirmojo „Eurovizijos“ pusfinalio, kuriame pasirodys ir mūsų šalies atstovai „The Roop“, jie savo gerbėjams paruošė staigmeną – išleido pirmąjį „Discoteque“ dainos remiksą, kurį specialiai grupei sukūrė garsus olandų didžėjus Deepend. Atlikėjai džiaugėsi tokiu bendradarbiavimu ir patikino, kad vasariškas dainos skambesys jiems labai patiko.

Žurnalistai domėjosi, kaip grupei sekasi ruoštis „Eurovizijai“, ar nekamuoja jaudulys, ar nerimo nekelia tai, kad antrojoje repeticijoje buvo šiokių tokių nesklandumų – Vaidotui atsikabino ir nukrito mikrofono siųstuvas. „Tai buvo organizatorių klaida. Tačiau tam repeticijos ir yra, kad viską sudėliotume. Jaučiamės tvirtai ir esame tikri, kad pusfinalyje viskas bus gerai. Jau antrą savaitę esame Roterdame, tad jau įpratome ir įtampos nejaučiame“, – kalbėjo grupės nariai.

Smagiu prasiblaškymu atlikėjams tapo dvi trumpos išvykos, kurias surengė „Eurovizijos“ organizatoriai. Pirmadienį jie galėjo pasižvalgyti po Roterdamą, antradienį buvo išvykę prie jūros, taip pat aplankė Roterdamo priemiestį Schidamą. Nors Roterdamas ir jo apylinkės paliko gerą įspūdį, atlikėjai teigė, kad būdami toli nuo Lietuvos, galėjo dar sykį įvertinti tai, ką turi savo krašte.

Nors antradienį aplankytas Šiaurės jūros paplūdimys lietuviams patiko, Nidos kopos ir lietuviškas pajūris jų akims vis tik pasirodė mielesnis ir gražesnis. Taip pat grupė pasidžiaugė, jog viešbutis, kuriame jie įsikūrę, yra pačiame miesto centre, tad jie gali prasiblaškyti išėję pasivaikščioti.

Užsienio žiniasklaida nuolat domisi, kurių šalių atstovai labiausiai patinka mūsų atlikėjams. Šio klausimo jie neišvengė ir bendraudami su žurnalistais iš Lietuvos. „The Roop“ nariai patikino, jog atvykę į miestą, tiesiog alsuojantį „Eurovizija“, labiausiai yra susitelkę į savo pasirodymą: „Juk būtent to čia ir atvykome – atstovauti savo šaliai, pasiruošti savo pasirodymui." Vis tik jie išskyrė Islandijos, Ukrainos ir Šveicarijos atstovus.

Neretai mūsų atstovai yra lyginami su islandais. „Tačiau mes patys nesame linkę lygintis. Jie įdomūs savaip, mes savaip“, – patikino grupės nariai.

Kai kuriuos iš savo favoritų atlikėjai buvo sutikę ir užkulisiuose. „Pasisveikinome su Slovėnijos, Belgijos atstovais, prasilenkėme su ukrainiečiais, ruse, akies krašteliu pamatėme islandus. Su Norvegijos, Maltos ir Australijos dalyviais bendravome nuotoliniu būdu instagrame“, – pasakojo „The Roop“. Nors atlikėjų persirengimo kambarėliai arenoje yra šalia, repeticijų grafikas taip tiksliai sustyguotas, kad susitikimams su kitų šalių atstovais nelieka laiko.

Kartais laiko nelieka net ir pietums ar poilsiui – pasirengimas repeticijoms, vienas kitą vejantys interviu užsienio žiniasklaidai. „Viskas taip sudėliota, kad bėgame, lekiame ir kartais liekame it musę kandę, nepavalgę. Maistas ir miegas – labai svarbu, perkame vitaminus, stengiamės palaikyti energiją, nes čia jos labai reikia“, – sakė Vaidotas. Jis neslepia, kad būdamas veganas, susiduria su tam tikrais iššūkiais dėl maisto. Grupė juokavo, kad savo mitybos principus Vaidotas sulaužė, kai viešėjo NikkieTutorials studijoje, kai ši pavaišino tradiciniu vietos desertu iš sviesto.

Tiesa, ši „Eurovizija“ – neeilinė, ji vyksta esant karantino ribojimams. „Prie „Ahoy“ arenos yra pastatyta atskira testavimo palapinė, kurioje kas porą valandų atliekami COVID-19 testai. Delegacijų nariai tikrinami specialiu, alkotesterį primenančiu aparatu, į kurį reikia šešis kartus pūsti. Tiesa, jei aparatui nepavyksta užfiksuoti rezultato, tenka eiti atlikti įprasto testo, kai paimamas tepinėlis iš nosiaryklės. Vaidotui kol kas visus sykius pavyko atlikti pučiamą testą, o Mantui ir Robertui niekaip nepavyksta perprasti pučiamo aparato, tad jie vis keliauja duoti tepinėlių. „Galiu patikinti, jog Lietuvoje medikai tai daro kur kas švelniau“, – pridūrė Mantas.

Grupė sulaukė ir komplimentų dėl savo išvaizdos. Jie kasdien atrodo vis kitaip ir tuo pasirūpina stilistė Glorija Gžimailaitė, taip pat grupės įvaizdžiu rūpinasi grimo meistrė Rūta Padvelskytė. Beje, geltonieji grupės kostiumai turi netgi ir atskirą kambarį-drabužinę. Čia jie ruošiasi kasryt, prieš vykdami į repeticijas ar interviu. Vaidotas patikino, kad Roterdame jau išėjęs iš kambario, tarsi atsiduri ant scenos, tad visuomet turi būti pasitempęs, pasipuošęs ir pasiruošęs.

Jau antradienį, gegužės 18 d., „The Roop“ pasirodys pirmajame konkurso pusfinalyje ir kovos dėl vietos finale. Tiesiogines „Eurovizijos“ transliacijas stebėkite per LRT.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.