Naujienų srautas

Veidai2016.06.23 17:10

Prieš Jonines „angliuko“ nuperkama dvigubai daugiau

ELTA 2016.06.23 17:10

Šalies gyventojai Joninėms ruošiasi ir vaistinėse. Vaistinių tinklo „Eurovaistinė“ duomenimis, kasmet likus dienai iki Joninių daugiau nei 40 proc. išauga susidomėjimas virškinimui gerinti skirtais produktais, dvigubai šokteli „angliuku“ vadinamo maisto papildo aktyviosios anglies populiarumas.

„Eurovaistinės“ atstovų teigimu, svarbiausia taisyklė, siekiant išvengti virškinimo sutrikimų ir jaustis gerai, per šventes laikytis sveikos mitybos principų – maitintis su saiku, laikytis įprasto valgymo režimo, valgyti lėtai, o tarp skirtingų patiekalų daryti mažiausiai 20 min. pertraukas.

Dieną po švenčių rekomenduojama valgyti košes, vaisius ir daržoves, gerti daug skysčių. Kadangi persivalgymas gali išprovokuoti lėtines ligas (skrandžio ar tulžies pūslės uždegimą, padidėjusį rūgštingumą), pajutus rimtus simptomus, reikėtų nelaukti ir kreiptis į gydytoją.

Specialistai tikina, kad virškinimo sutrikimus dažniausiai išprovokuoja persivalgymas. Dėl sumažėjusio virškinimo fermentų aktyvumo virškinimo procesai sulėtėja, o nesuvirškintas maistas virškinimo trakte pradeda rūgti, tad jaučiamas sunkumo jausmas skrandyje, pykinimas ar blogas burnos kvapas. „Eurovaistinės“ atstovai sako, kad įtaką daro ir per didelis maisto, ypač riebaus, kiekis – sutrikdoma kepenų, skrandžio, kasos veikla. Į vaistines užsukę žmonės skundžiasi rėmeniu, vidurių pūtimu, žarnyne susikaupusiomis dujomis, pilvo diegliais ar viduriavimu. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi