Naujienų srautas

Veidai2016.06.23 14:47

Rusijoje du kartus iš laboratorijos „pabėgo“ tas pats robotas

LRT.lt 2016.06.23 14:47

Robotas Rusijoje, Permėje, praeitą sukėlė neįprastą eismo kamštį „pabėgęs“ iš laboratorijos. Tačiau jis dar sykį sudomino pasaulinę žiniasklaidą, kai pranešta apie antrą „pabėgimą“.

Inžinieriai Rusijos laboratorijoje perprogramavo robotą „Promobot IR77“ po praeitos savaitės incidento, bet jis sugebėjo dar sykį sukurpti „pabėgimo“ planą.

Robotas praeitą savaitę sugebėjo išeiti į gatvę 50 metrų ir „iš dalies paralyžiuoti eismą“, kol jo energija išseko. „Promobot“ kompanija, kūrusi robotą, pati pranešė apie savo įrenginio „pabėgimą“ tinklaraštyje.

Mokslininkai tikina šiuo metu išbandantys, kaip robotas geba pats judėti ir išvengti kliūčių. Tačiau šis bandymas sutrikdė eismą apie 40 minučių, kai robotas nusigavo iki gatvės.

„Promobot“ robotas sukurtas reaguoti į žmones atpažindamas žmonių kalbą. Pats robotas atsako į žmonių kalbą reakcijomis ant savo elektroninio „veido“ bei iš anksto įrašytomis garsinėmis žinutėmis, užrašais ant krūtinės. Robotas gali būti naudojamas reklamose, pakeisti administratorius ar gidus, rašo livesciecen.com.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi