Veidai

2021.05.12 12:33

Su užsienio žiniasklaida bendravę „The Roop“ – apie Milano, veganišką maistą ir norą paplaukioti kubilu Roterdamo kanalais

Eimantė Juršėnaitė, specialiai LRT.lt iš Roterdamo2021.05.12 12:33

„Laikytumėmės saugaus atstumo ir šoktume vieni savo viešbutyje, tačiau būtume labai laimingi“, – juokėsi grupės „The Roop“ nariai, pasakodami, kaip švęstų, jei laimėtų „Euroviziją“. Lietuvos eurovizinė viltis po antrosios repeticijos arenoje, dalyvavo spaudos konferencijoje, kurioje jų laukė užsienio žurnalistų klausimų lavina.

Prieš tai surengę trumpą dainos repeticiją autobuse, o vėliau pasikartoję šokio žingsnius Lietuvos delegacijos kambarėlyje „Ahoy“ arenoje, grupė „The Roop“ trečiadienį antrą sykį išbandė eurovizinę sceną. Po repeticijos grupės laukė ir antrasis susitikimas su žurnalistais iš visos Europos. Tiesa, tik dalis jų buvo arenoje ir savo klausimus galėjo pateikti gyvai, kiti spaudos konferenciją stebėjo nuotoliniu būdu, tad jų klausimai skriejo internetu.

Po pirmosios repeticijos žurnalistai tiesiog apipylė klausimais mūsų šalies atstovus – teiravosi ir kokių keisčiausių kostiumų turi, ir kas labiausiai didžiuojasi jų eurovizine kelione, ir netgi prašė padainuoti praėjusiais metais nacionalinę „Eurovizijos“ atranką laimėjusią dainą „On Fire“. Galiausiai visi žurnalistai salėje bandė atkartoti „Discoteque“ pirštų judesį ir galėjo įsitikinti, jog šis nėra toks jau paprastas, kaip gali pasirodyti.

Antroji grupės spaudos konferencija buvo ne mažiau nuotaikinga. Tiesa, konferencijos vedėja iškart pastebėjo, kad mūsų atlikėjai pasirodė be geltonųjų kostiumų, o specialiai šiai spaudos konferencijai paruoštais drabužių deriniais. Iš tiesų lietuvių grupė – viena stilingiausių šių metų konkurse ir puikiai atrodo ne tik ant scenos.

„Repeticija praėjo sklandžiai, taigi jaučiamės puikiai. Nors buvo nedidelių pokyčių, viską pamatysite jau netrukus“, – intrigavo mūsų šalies atstovai, pusfinalyje kovosiantys jau gegužės 18 d.

Jie patikino, kad energijos atsargos dar neišseko ir jų tikrai užteks dar bent dešimčiai metų. Svarbiausia, jų teigimu, laikytis dienos režimo, laiku pavalgyti ir išsimiegoti, truputį pajudėti ir pašokti. Vaidotas prisipažino, kad nedideliu iššūkiu jam tapo veganiško maisto paieškos. Tiesa, pietus mūsų atlikėjai valgo viešbutyje, tačiau turi galimybę užsisakyti maisto į kambarius iš skirtingų miesto kavinių.

„The Roop“ atskleidė, kad jau penktadienį pasirodys ir jų dainos „Discoteque“ remiksas, kuris gimė bendradarbiaujant su didžėjumi Deepend iš Nyderlandų. „Truputėlį jaudinomės atiduodami jam savo kūrinį, juk tai mūsų daina, mūsų vaikas, kurį jis tarsi perrengė. Tačiau viskas puikiai pavyko“, – šypsojosi atlikėjai.

Konferencijoje prisimintas ir internete išplitęs vaizdo įrašas, kuriame gestų kalbos vertėja Mirjam Stolk iš Nyderlandų pateikia savo „Discoteque“ interpretaciją. Mūsų šalies atstovai pasakojo esantys sužavėti tokio kūrinio pateikimo ir dėkojo jai už tokį energijos pliūpsnį, palaikymą ir skyrė jai savo ovacijas.

Iš Turkijos atskriejo ganėtinai netikėtas klausimas apie tai, kaip grupė švęstų savo pergalę „Eurovizijoje“. „Laikytumėmės saugaus atstumo ir šoktume vieni savo viešbutyje, tačiau būtume labai laimingi“, – juokėsi grupės nariai priminę, kad COVID-19 gerokai apriboja galimybes švęsti.

„Iš tiesų nesame iš tų, kurie trankiai švenčia. Kai laimėjome nacionalinę „Eurovizijos“ atranką savo šalyje, skubėjome namo. Labai energingi esame ant scenos, tačiau nuo jos nulipę, tiesiog norime pailsėti ir pamiegoti“, – atskleidė grupės nariai.

Jau nuo penktadienio Roterdame esantys grupės nariai buvo paklausti, ar spėjo išbandyti kokį nors Nyderlandams būdingą užsėmimą, galbūt jau paragavo kokio nors vietos virtuvei būdingo patiekalo.

„Ragavome tradicinių kukulių, suvalgėme daugybę vaflių, tačiau labiausiai norime išbandyti valties formos kubilą. Ne sykį matėme tokius praplaukiant Roterdamo kanalu, kuris driekiasi po viešbučio langais. Sudomino ir vandens taksi – autobusas, kuris paneria keliauja po vandeniu“, – dėstė atlikėjai.

Bene labiausiai juos nustebino žurnalisto iš Lenkijos klausimas apie tai, kodėl kažkada Vaidotas buvo pasivadinęs atlikėju Milano. „Ar dėl futbolo komandos?“ – pasiteiravo žurnalistas. „Ach, jūs tai išsiaiškinote, – juokėsi Vaidotas. – Tai buvo labai seniai, tačiau tokį scenos vardą buvau pasirinkęs todėl, kad anuomet svajojau gyventi Milane. Taigi norėjau pats būti Milano.“

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt