Veidai

2021.05.11 20:54

Specialiai LRT iš Nyderlandų. Roterdamo apylinkes ir pajūrį aplankę „The Roop“ nariai: ne mažesnį grožį turime ir Lietuvoje

Eimantė Juršėnaitė, specialiai LRT.lt iš Roterdamo2021.05.11 20:54

Miesto šurmulį „Eurovizijoje“ Lietuvai atstovaujanti grupė „The Roop“ iškeitė į jūros ošimą ir Roterdamo priemiesčio Schidamo ramybę – dainų konkurso organizatoriai mūsų šalies atstovams surengė trumpą išvyką, kurioje jie geriau pažino miesto apylinkes. Nors pajūrio vaizdai džiugino akį, portalui LRT.lt atlikėjai sakė, kad savas pajūris vis tiek atrodo gražesnis.

Pirmadienį pasižvalgę po „Eurovizija“ alsuojantį Roterdamą, antradienį grupės nariai trumpam paliko spindinčius miesto dangoraižius, didžiausią Europos jūrų uostą ir kitas miesto grožybes bei išvyko pasižvalgyti po apylinkes. Pirmiausia specialus delegacijai skirtas autobusas pajudėjo į pajūrį, kur atlikėjai turėjo progą pailsėti nuo miesto vaizdų ir įkvėpti gaivaus oro.

Juos pasitiko šviesaus smėlio paplūdimys ir kopos, kuriose atlikėjai spėjo trumpai papozuoti fotografui. „Lietuvišką jūrą dar spėjome pamatyti prieš pat išvykstant į Roterdamą, filmuodamiesi vaizdo klipe, kuriame pristatome Lietuvą. Šiaurės jūros pakrantė, kurią aplankėme šios išvykos metu, kažkiek primena ir mūsų lietuvišką pajūrį, ypač Nidą. Supratau, kad tokį patį grožį turime ir savo krašte. Matyt, ne veltui Lietuvos pajūris laikomas vienu gražiausių pasaulyje“, – svarstė „The Roop“ lyderis Vaidotas Valiukevičius.

Tuo metu kitas grupės narys, Mantas Banišauskas, pridūrė, kad lietuviškas pajūris – turbūt net įspūdingesnis ir gražesnis: „Čia – vien lygumos, tad paplūdimys – labai ilgas ir lygus. Lietuvoje mes turime nuostabias kopas.“

Pasigrožėję vaizdais ir pasiklausę jūros ošimo, atlikėjai užsuko į čia pat pajūryje esančią kavinukę, kur galėjo prisėti po atviru dangumi ir buvo pavaišinti veganiškais sušiais bei pyragu.

Tiesa, ilgai jūros ošimo klausytis neteko – pamojavus bangoms, grupės nariai tęsė išvyką. Autobusas juos nugabeno į vieną iš Roterdamo priemiesčių – Schidamą, garsėjantį vėjo malūnais – aukščiausias pasaulyje tradicinis vėjo malūnas stūkso būtent čia. Jo aukštis – 33,3 m. Kadangi namai čia nėra labai aukšti, besidairant galima lengvai pastebėti iškilusius bažnyčių bokštus ir dangų remiančius malūnų sparnus.

Miestą vagoja vandens kanalai, kuriuose supasi laivai, driekiasi tiltai. Vaizdai čia užima kvapą ir nė iš tolo neprimena Roterdamo. „Žmonės Roterdamą vadina miestu, tačiau iš tiesų, Schidamas miesto teises įgijo gerokai anksčiau. Taigi sveiki atvykę į didžiulį Schidamo miestą“, – juokavo lietuvius pasitikęs vietinis gidas. Atlikėjai apsilankė viename iš Schidamo muziejų, kur galėjo daugiau sužinoti apie šios vietos istoriją ir išskirtinumą.

„Kadangi Roterdamo senamiestis buvo sugriautas per karą, dauguma pastatų atstatyti naujai. Apsilankę Schidame pamatėme tikrąjį senamiestį, senąją architektūrą, senus pastatus, gražius kanalus“, – džiaugėsi Vaidotas, akimis gudydamas miesto grožį. Tiesa, netrukus it iš kibiro prapliupęs lietus grupės narius parginė į autobusą, pasukusį link viešbučio.

Kiek geriau pažinę šių metų „Eurovizijos“ miestą ir jo apylinkes, grupės nariai turėjo progą šiek tiek atsikvėpti po pirmosios repeticijos „Ahoy“ arenoje, trečiadienį laukia antroji proga išbandyti eurovizinę sceną ir pabendrauti su užsienio žiniasklaida.

Nenumaldomai artėja ir pirmasis konkurso pusfinalis – jau gegužės 18 d. „The Roop“ kovos dėl galimybės pasirodyti „Eurovizijos“ finale. Taigi tautiečiai Lietuvoje ir pasaulyje kviečiami sukelti milžinišką geltoną bangą ir ja užlieti socialinius tinklus – daugiau apie tai skaitykite čia.

Išvykos prie jūros ir į Schidamą akimirkos – nuotraukų galerijoje.

„The Roop“ dar vieną laisvadienį išnaudojo kelionėms: palygino Olandijos ir Lietuvos paplūdimius
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.