Veidai

2016.06.20 14:07

Barselona: įstabus jūros ir kalnų derinys, kuriame patogūs batai – privalu

LRT KULTŪROS laida „Euromaxx“, LRT.lt2016.06.20 14:07

Barselona dabar – viena populiariausių turizmo krypčių Europoje. Miestas įsikūręs nuostabioje vietoje tarp kalnų ir Viduržemio jūros, kuri suformavo jos kultūrą, virtuvę ir gyvenimo būdą. Ką vertėtų žinoti prieš keliaujant į Katalonijos sostinę?

Pasak Barselonai skirto tinklaraščio autorės Albos Vendrell, šis Ispanijos šiaurės rytuose esantis miestas yra labai kataloniškas ir drauge kosmopolitiškas – kiekvienam turi, ką pasiūlyti.

Iš dalies tai – dėl geografinės padėties: iš vienos pusės – kalnai, iš kitos – jūra.

A. Vendrell pažymi, kad Katalonijos sostinė nuo seno prekiavo su Viduržemio jūros ir Europos valstybėmis. Būtent jūra padėjo Barselonai išaugti į miestą.

Rašytoja pasakoja, kad yra paprastas patarimas tiems, kurie bijo pasimesti šiame didmiestyje.

„Barselona neatsiejama nuo kalnų ir jūros. Tai būtų geras miesto moto. Jeigu, pavyzdžiui, pasiklystate mieste, tereikia pasižiūrėti, kur link eina gatvė – kalnų ar jūros link“, – pataria A. Vendrell.

Viešint Barselonoje rašytoja rekomenduoja apžiūrėti išskirtinės išvaizdos katalonų architekto Antonio Gaudi pastatus, vienintelį Katalonijoje išlikusį gotikinį pastatą – Santa Marija del Mar bažnyčią, taip pat pasigerėti vaizdu nuo aukščiausios miesto kalvos Tibidabo, kur yra įsikūręs atrakcijonų parkas.

A. Vendrell teigimu, Barselonoje visuomet kyli į kalną arba leidiesi žemyn, tad prieš skrendant į Katalonijos sostinę labai svarbu nepamiršti įsigyti patogių batų.

Daugiau apie Barseloną – „Euromaxx“ reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt