Veidai

2021.05.07 09:36

Pasirodęs „Stranger Things“ anonsas užminė mįslę – kada išvysime Lietuvoje filmuotą serialo sezoną?

LRT.lt2021.05.07 09:36

Interneto platybėse pasirodęs „Netflix“ serialo „Stranger Things“ anonsas užminė mįslę – kada gi pagaliau pasirodys naujasis Lietuvoje filmuotas serialo sezonas? Apie oficialią pasirodymo datą kūrėjai dar nekalba, tačiau užuominomis vis primena – laukia dar vienas šiurpus serialo veikėjų nuotykių etapas.

Viena pagrindinių „Stranger Things“ aktorių Millie Bobby Brown, įkūnijanti heroję Eleven, savo instagramo paskyroje pasidalijo naujo serialo sezono anonsu (angl. teaser). Paslaptingame 70 sekundžių trukmės vaizdo įraše matyti ir pati Eleven.

Tiesa, internete iš „Stranger Things“ anonsų nevengiama ir pasijuokti. Kalbama, jog kone visi serialo kūrėjų ir aktorių įrašai socialiniuose tinkluose turėtų kažką reikšti, tačiau ką, žiūrovams taip ir lieka neaišku.

Ir nors detalės apie serialo siužetą lieka miglotos, serialo kūrėjų veiksmai viešojoje erdvėje vis primena, kad artėja naujo „Stranger Things“ sezono pasirodymo data.

Ketvirtojo serialo sezono filmavimo darbai prasidėjo dar 2020 m. vasarį. Serialo kūrėjai viešėjo ir Vilniuje – sostinėje esantis Lukiškių kalėjimas virto akylai saugoma filmavimo aikštele, kino kūrėjai persikėlė ir į už miesto esantį Skersabalių karjerą.

Lietuvoje viešėjęs serialo režisierius ir vykdantysis prodiuseris Shawnas Levy atskleidė kai kurias detales, kruopščiai saugomas nuo smalsių praeivių akių, ir negailėjo pagyrimų sostinei.

„Kai pradėjome kurti „Stranger Things“, mes nežinojome, ar kas nors pasaulyje serialą žiūrės. Matyti, kaip jis išaugo į tarptautinį fenomeną, buvo išties jaudinantis dalykas. Lygiai taip pat džiugina ir tai, kad čia, Lietuvoje, serialas yra populiarus, kaip ir Japonijoje, Kanadoje ar kuriame kitame krašte“, – sakė režisierius.

Anot jo, ketvirtojo sezono filmavimams kūrėjai ieškojo šalies, kuri būtų unikali ir primintų sovietinius 80-uosius ir turėtų sniego. „Todėl pasirinkome Lietuvą, tik sniegas čia taip ir neiškrito. Taigi filmavome puikiose vietose, tačiau kiekviena snaigė, kurią išvysite ekranuose, – dirbtinė, sukurta lietuvių specialiųjų efektų kūrėjų“, – šypsojosi Sh. Levy.

Tiesa, vos prasidėję filmavimo darbai netrukus dėl pasaulį apėmusios koronaviruso pandemijos buvo sustabdyti. Dar praėjusių metų gegužę seriale Hoperį vaidinantis aktorius Davidas Harbouras „The Guardian“ sakė, jog naujasis „Stranger Things“ sezonas turėjo pasirodyti 2021 m. pradžioje, tačiau koronavirusui pristabdžius darbus, serialo išleidimo data lieka nežinoma.

Kiek anksčiau Steve`ą Harringtoną seriale vaidinantis aktorius Joe Keery prasitarė, jog ketvirtasis serialo sezonas labiausiai iš visų primins siaubo filmą. „Žinau, kad sakau tai kasmet, bet manau, kad šiemet broliai Dufferiai (serialo kūrėjai – LRT.lt) puikiai padirbėjo. Naujasis sezonas bus daug baisesnis už ankstesnius“, – J. Keery citavo tinkalaraštis „Netflix Life“.

Šiuo metu ketvirtojo „Stranger Things“ sezono pasirodymo data lieka nežinoma. 2020 m. spalį serialo kūrėjai ėmė tęsti pradėtus filmavimo darbus, tačiau užsienio žiniasklaidoje ir tinklaraščiuose užsimenama, kad serialas gali pasirodyti tik 2022 m.

Fantastinis serialas „Stranger Things“ kuriamas nuo 2016-ųjų. Serialas yra pelnęs penkis „Emmy“ apdovanojimus, buvo nominuotas „Auksiniams gaubliams“, „Grammy“ apdovanojimams.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt