Veidai

2021.05.07 11:19

Geltonoji Lietuvos viltis „The Roop“ išvyksta į „Eurovizijos“ miestą Roterdamą: turime visas galimybes laimėti

atnaujinta 11.50
Eimantė Juršėnaitė, LRT.lt2021.05.07 11:19

Šios dienos grupė „The Roop“ laukė daugiau nei metus – penktadienio popietę iš Vilniaus oro uosto Lietuvos atstovai „Eurovizijoje“ išvyksta į šių metų konkurso sostinę Roterdamą. Likus porai valandų iki skrydžio – karščiausi įspūdžiai iš oro uosto ir grupės spaudos konferencija.

Nors paprastai Lietuvos atstovus „Eurovizijoje“ sostinės oro uoste palydi būrys gerbėjų, dėl karantino ribojimų grupės „The Roop“ išlydėti jie negalėjo. Tiesa, į Roterdamą išvyksta 18 žmonių delegacija, kurios narius oro uoste galima atskirti iš geltonos spalvos marškinėlių, džemperių ar net lagaminų. Palydėti mūsų eurovizinės vilties susirinko ir būrys žurnalistų, prieš kelionę užvertusių grupės narius klausimais.

Spaudos konferencijos įrašas:

„The Roop“ išvyksta į „Euroviziją“ ir džiaugiasi fanų palaikymu: smagu, kad lietuviai moka susivienyti

Linksmai nusiteikę grupės nariai tikino, kad prieš kelionę miegojo ramiai, o ir išvykdami jaudulio nejaučia. „Tikriausiai išsijaudinome per tuos metus, kai važiuoti negalėjome, tad dabar esame ramūs“, – kalbėjo jie. Į geltonus jų lagaminus sutilpo viskas, ko tik gali prireikti konkurse. „Vežamės geltoną spalvą“, – juokėsi grupės nariai. Anot jų, ši spalva geriausiai atspindi žinutę, kurią jie veža Europai: „Norime nuvežti pozityvumo. Geltona spalva būtent ir simbolizuoja pozityvumą, viltį, nes to pasauliui dabar labiausiai reikia.“

Dar būdamas Vilniaus oro uoste Vaidotas sakė jau pagalvojantis, kad nuvykęs į Roterdamą veikiausiai norės papietauti. „Ieškosiu veganiškų vietų pavalgyti, bus iššūkis“, – pridūrė jis. „The Roop“ Roterdame bus 17 dienų, tad tikisi, kad po repeticijų bus laiko ir geriau pažinti eurovizinį miestą.

Ir nors gerbėjai į oro uostą atvykti negalėjo, prieš kelionę Vaidotas Valiukevičius sakė, kad grupės nariai jaučią milžinišką palaikymą – per Lietuvą nusiritusią „Geltonąją bangą“. Jis patikino, kad ši banga rodo ne tik tai, kad grupės nariai yra populiarūs ir palaikomi, bet labiausiai tai, kad lietuviai vis tik moka susivienyti ir ne tik pabumbėti, bet ir pasidžiaugti.

Grupė išvažiuoja nusiteikusi ryžtingai ir viltingai. „Mūsų daina labai stipri, grojama daugelyje radijo stočių ir ne tik Europoje. Ne kiekvieną eurovizinę dainą groja radijo stotys, tad jos ir lieka tik euroviziniame burbule. Po poros mėnesių tokios dainos dingsta, o mūsiškė sklinda per pasaulį toliau. Tai labai svarbu – tai rodo, kad turime visas galimybes laimėti arba užimti aukštą vietą ir likti pastebėti“, – sakė Vaidotas.

Konkurso nuotaikomis grupės nariai gyvena nuo praėjusių metų vasario, kai nacionalinę atranką „Pabandom iš naujo“ laimėjo pirmą sykį. Tada dar su daina „On Fire“. Tiesa, eurovizinę kelionę tąkart sustabdė pandemija – dėl jos 2020-ųjų konkursas buvo atšauktas. Šiemet grupė antrą kartą žengė ant nacionalinės atrankos scenos ir dar sykį įrodė, kad yra verta pasirodyti gegužę visos Europos akivaizdoje.

Lietuvos atstovai sakė, kad džiaugiasi kiekviena kelionės diena ir su nekantrumu laukė, kada pagaliau nukeliaus į Roterdamą, kada prasidės repeticijos ir kada bus galima pasirodyti visai Europai.

Jau kitą rytą grupės laukia pirmoji repeticija Roterdamo arenoje. „Eurovizijos“ konkursas Roterdame vyks gegužės 18–22 dienomis. Grupė „The Roop“ su daina „Discoteque“ pasirodys pirmajame pusfinalyje, gegužės 18 d. Burtai lėmė, kad būtent mūsų šalies atstovai pasirodys pirmieji.

Šių metų Lietuvos delegaciją Roterdame sudaro 18 žmonių: grupė „The Roop“ bei jos vadyba, LRT komanda ir delegacijos vadovas Audrius Giržadas.

LRT komanda pasiruošusi dalytis pačiomis aktualiausiomis naujienomis iš kelionės ir pasiruošimo pasirodymui ant didžiosios „Eurovizijos“ scenos. Informacija bus pateikiama LRT.lt portale, laukia gyvi jungimaisi ir reportažai LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ ir LRT socialiniuose tinkluose.

Be kasdienių įvykių apžvalgos, išskirtiniais interviu ir įžvalgomis dalysis LRT populiariosios muzikos vyriausiasis redaktorius Ramūnas Zilnys. Šiais metais Lietuvos žiūrovų laukia išskirtinė „Eurovizijos“ transliacija – pusfinalių ir finalo pasirodymus pirmą kartą tiesiogiai iš Roterdamo komentuos R. Zilnys.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.