Veidai

2016.06.17 15:58

Tyrimas atskleidė, kiek britams kasmet atsieina pamestos kojinės

BNS 2016.06.17 15:58

Britai pameta po vidutiniškai 1,3 kojinės per mėnesį arba maždaug 1,264 tūkst. kojinių per visą savo gyvenimą, parodė „Samsung“ užsakymu atliktas tyrimas.

Taigi, atsižvelgiant į tai, kad pora kojinių kainuoja vidutiniškai maždaug 2 svarus, per metus dingstančių Didžiosios Britanijos gyventojų kojinių vertė siekia 2 mlrd. svarų (2,8 mlrd. JAV dolerių), rašoma vartojimo elektronikos gamintojos pranešime.

Išnagrinėjus daugiau kaip 2 tūkst. respondentų atsakymus, paaiškėjo, kad dažniausiai kojinės pametamos, nes nukrenta nuo skalbinių džiovyklės arba įkrenta į tarpą tarp sienos ir šildymo radiatorių.

Dažnai taip pat buvo paminėtas atvejis, kai į skalbyklę dedamos kojinės be poros. Ši problema labiau būdinga vyrams, nes tik 26 proc. vyrų – ir 44 proc. moterų – patikrina, ar į skalbyklę metamos kojinės turi porą. Beje, spalvotos kojinės dingsta tris kartus dažniau negu vienspalvės, dryžuotos arba taškuotos.

Mokslininkai Geoffas Ellis ir Simonas Moore net yra atradę specialią formulę, kuri gali padėti nuspėti riziką pamesti kojines jas skalbiant. Formulėje yra keli kintamieji, įskaitant skalbinių kiekį, skalbimo sudėtingumą, požiūrį į skalbimą (nuo „mėgstu“ iki „nekenčiu“) ir atidumą kraunant skalbinius į skalbyklę.

Tyrimas buvo atliktas „Samsung“ reklamuojant savo išmaniąsias skalbykles „AddWash“ – jose įrengtos antrosios durelės, tad papildomus skalbinius į skalbyklę galima dėti net ir skalbimo eigoje.