Veidai

2021.05.04 10:40

30 metų puoselėta Gatesų meilė: nuo pirmųjų pasimatymų iki kovos už lygias teises šeimoje

LRT.lt2021.05.04 10:40

Daugiau nei prieš 30 metų užgimusi meilės istorija baigėsi – milijardieriai Billas ir Melinda Gatesai nusprendė pasukti skirtingais keliais. Poros prisiminimuose išliko pirmieji romantiški susitikimai, šeimos albumuose – daugybė šiltų akimirkų, trys augantys poros vaikai.

Pirmadienį milijardieriai Gatesai savo paskyrose pasidalijo pranešimu, kad po 27 metų santuokos jiedu nusprendė skirtis. „Po daugybės apmąstymų ir pastangų nusprendėme nutraukti santuoką“, – savo žinutę pradėjo Billas ir Melinda. Tris vaikus užauginusi pora teigė, kad patys nebetiki galintys augti kaip pora.

Pora susipažino 1987 m., kai baigusi verslo vadybos ir informacinių technologijų studijas universitete Melinda įsidarbino tuo metu nedidelėje kompanijoje „Microsoft“.

„Kai Billas pirmą kartą pakvietė mane į pasimatymą, pasiūlė susitikti po dviejų savaičių. Atsakiau, kad man jis nepakankamai spontaniškas. Taigi paskambino tą pačią dieną ir pasiūlė susitikti vakare. Pasiteiravo, ar tai man atrodo užtektinai spontaniška.

Billai, po dviejų nuostabių dešimtmečių, tavo humoras, polėkis, protas, smalsumas, optimizas ir netgi spontaniškumas kaip niekada žavingi. Sausumoje, jūroje ir kažkur vidury. Džiaugiuosi, kad esi šalia“, – savo feisbuke 2015 m., sveikindama vyrą su gimtadieniu rašė M. Gates, prisiminusi pirmąjį jų pasimatymą.

„Mes vienas kitam labai rūpėjome. Taigi buvo tik dvi galimybės – arba išsiskirti, arba susituokti“, – „Netflix“ dokumentikoje sakė B. Gatesas, o Melinda juokavo, kad jis net ir širdies reikalus sprendė labai sistemingai ir apgalvotai, tad net santuokai buvo sudaręs privalumų ir trūkumų sąrašą, kurį užrašytą ant baltos lentos prieš vestuves moteris surado miegamajame.

Matyt, tąkart jis įžvelgė daugiau šviesių pusių, nes 1994 m. sausio 1-ąją Havajuose pora susituokė. Vestuvės buvo privačios. Tiesa, viena nuotrauka iš savo šventės M. Gates pasidalijo prieš porą metų, kai su gimtadieniu sveikino Billą Gatesą vyresnįjį.

Darbą „Microsoft“ kompanijoje M. Gates paliko sužinojusi, kad laukiasi pirmagimio. „Užaugau viename iš Dalaso rajonų, dauguma čia gyvenusių moterų nedirbo. Nors mūsų šeima gavo vidutines pajamas, mano mama ilgą laiką taip nedirbo ir augino mus, keturis vaikus. Vis dėlto, tėvas neuždirbo tiek, kad galėtų sumokėti už keturių atžalų studijas koledže, taigi po kurio laiko tėvai sumanė įkurti nedidelį nekilnojamojo turto verslą, kuriam vadovavo mama.

Ir nors turėjau dirbančios mamos pavyzdį, pastojusi pamaniau, kad Billas yra didelės korporacijos savininkas, kuris turi daug dirbti. Vadinasi, kažkas turi leisti laiką su vaikais, juos užauginti ir įskiepyti jiems tam tikras vertybes“, – pasakojo M. Gates, užauginusi tris vaikus: Jennifer, Rory ir Phoebe.

Ir nors šeima – viena turtingiausių pasaulyje, Gatesai ne kartą pasakojo, jog norėdami parodyti vaikams pavyzdį, kai kuriuos namų ruošos darbus atlikdavo patys. Pavyzdžiui, vienas iš šeimos narių kasdien po vakarienės plaudavo indus, rašė CNBC. Moteris taip pat pasakojo, kad vaikus į mokyklą veždavo Billas: „Tos akimirkos drauge važiuojant automobiliu ir besišnekučiuojant tapo neįkainojamos ir jos vyrui bei vaikams.“

Maža to, technologijų magnato vaikai mobiliųjų neturėjo iki tol, kol jiems nesukako 14 m. Ir laiką prie ekranų milijardieriai ribojo. Maža to, Bilas pareiškė, kad jo atžalos gaus tik „nedidelę dalį“ jo turtų, o didžioji dalis atiteks labdaringiems tikslams. Tokiu būdu tėvai sakė leisiantys vaikams savarankiškai pasiekti tai, ko jie nori.

Vaikams paaugus Melinda vis dėlto suprato, kad nori būti dirbančia mama. Jai reikėjo papildomos veiklos. Taigi 2000-aisiais drauge su vyru jie įkūrė didžiausią pasaulyje privatų paramos fondą „Bill & Melinda Gates Foundation“.

Nuo to laiko Melinda yra žinoma kaip viena žymiausių filantropių, aktyviai pasisakanti už lygias moterų teises. „Forbes“ jau ne kartą ją įtraukė į įtakingiausių pasaulio moterų šimtuką. 2020 m. kovą B. Gatesas pasitraukė iš „Microsoft“ valdybos norėdamas daugiau laiko skirti filantropiškoms veikloms.

Tiesa, BBC Radio M. Gates prisipažino, kad jai teko pakovoti dėl lygių teisių šeimoje, tačiau galiausiai jai pavyko ir po 25 m. santuokoje ji galėjo drąsiai sakyti, kad jiedu su vyru – lygiaverčiai partneriai. Deja, santuokos tai neišgelbėjo. Vis dėlto, žinutėje apie skyrybas pora patikino, planuojantys darbus fonde tęsti drauge.