Veidai

2016.06.16 19:11

Kodėl valstybės keičia himnų tekstus?

LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2016.06.16 19:11

Istorija rodo, kad pakankamai daug šalių yra koregavusios vieną pagrindinių valstybės simbolių – nacionalinį šalies himną. Vienas atvejais atliekami tik nedideli teksto pakeitimai, kuriais siekiama, pavyzdžiui, pabrėžti lyčių lygybę, o kitais atvejais nutariama rengti visuotinį referendumą, kurio metu iš daugybės variantų išrenkamas naujas, labiausiai laikmetį atitinkantis kūrinys.

Kanados parlamentas neseniai nusprendė pakoreguoti angliškojo šalies himno tekstą.  Frazė „patriotiška meilė veda tavo sūnus“ pakeista į „patriotiška meilė veda mus visus“. Liberalų vyriausybė, vadovaujama premjero Justino Trudeau, nutarė, kad tokia versija pabrėš, jog moterys yra lygiai tiek pat svarbios kaip ir vyrai – ar tai būtų politika, ar kita sritis.

Lyčių lygybę taip pat bandyta atspindėti ir Austrijos nacionaliniame himne – jis taip pat buvo koreguojamas. O bene labiausiai pažengę šioje srityje – šveicarai. Jų šalyje netgi kartais būdavo juokiamasi, kad Šveicarijos himnas yra mišinys tarp orų prognozės bažnytinės giesmės, tad šveicarai bandė pakeisti šalies himną iš esmės – buvo surengtas visos šalies referendumas, kurio  metu rinktasi iš 200 galimų variantų. Šiuo metu laimėtojas jau išrinktas, bet galutinį žodį dar turi tarti vyriausybė.

Plačiau apie tai – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“.

Populiariausi