Naujienų srautas

Veidai2016.06.14 18:58

Švedijos universitetas grąžins studentei iš JAV už „bevertį mokslą“ sumokėtus pinigus

BNS 2016.06.14 18:58

Vienam Švedijos universitetui liepta vienai verslo studentei iš JAV, kuriai buvo suteiktas prastas ekonominis išsilavinimas, grąžinti už mokslą sumokėtus pinigus.

Vestmanlando teismas antradienį padarė išvadą, kad Melardaleno universiteto dvejų metų kursas „Analitiniai finansai“, kurį Connie Askenback išklausė 2011–2013 metais, „neturi praktinės vertės“.

Teismas pažymėjo, kad Švedijos aukštojo mokslo tarnyba 2013 metais kritiškai įvertino šią programą, ir liepė universitetui grąžinti studentei už mokslą sumokėtus 170,182 tūkst. kronų (20,544 tūkst. JAV dolerių) su palūkanomis.

„Jaučiuosi išties puikiai. Man pavyko įrodyti savo tiesą ir tai labai svarbu. Dabar galiausiai galiu tęsti mokslus taip, kaip iš pradžių planavau“, – pareiškė C. Askenback pranešime, kurį paskelbė jai atstovavusi nepriklausoma ne pelno grupė, pasivadinusi „Centru už teisingumą“.

Universiteto direktorė Marie Eriksson pareiškė, kad dabar administratoriai „įvertins galimus šio sprendimo padarinius“.

Universiteto svetainėje teigiama, jog šį kursą išklausę studentai „įgis konkurencingą kvalifikaciją, tad galės gauti patrauklų“ darbą verslo pasaulyje.

Pasak „Centro už teisingumą“, C. Askenback yra „viena iš tūkstančių studentų“ iš už Europos ribų, kurie kasmet atvyksta studijuoti į Švediją. Ji lankė kursą, kuris „buvo toks prastas, kad“ net Švedijos aukštojo mokslo tarnyba „pripažino jį netinkamu“.

„Svarbu, kad šalies universitetai aiškiai suprastų, kad išsilavinimas, kurį jie teikia ir už kurį ima mokesčius, turi atitikti įstatymus ir kitas taisykles“, – pareiškė organizacijos vadovė Clarence Crafoor.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi