Veidai

2021.04.27 17:42

Karalienė Elžbieta II pirmą kartą po vyro princo Philipo laidotuvių pasirodė viešumoje

LRT.lt2021.04.27 17:42

Pirmą kartą po sutuoktinio laidotuvių karalienė Elžbieta II pasirodė oficialiame susitikime su Latvijos ir Dramblio Kaulo Kranto ambasadoriais, pranešama karališkosios šeimos tviteryje.

Tai pirmas oficialus ir viešas karalienės susitikimas po jos vyro laidotuvių. Tiesa, Vindzoro pilies karalienė palikusi nebuvo – su Bakingamo rūmuose apsilankiusiais ambasadoriais monarchė bendravo internetu.

Kadangi oficialus karališkosios šeimos gedulas dėl princo Philipo netekties baigėsi prieš kelias dienas, susitikime karalienė pasirodė ne su juodais drabužiais, o su žydra suknele.

LRT.lt primena, kad balandžio 21-ąją karalienė Elžbieta II minėjo 95-ąjį gimtadienį. Tai buvo pirmas kartas, kai gimtadienį karalienė pasitiko be savo sutuoktinio – balandžio 9-ąją užgesusio 99-erių Edinburgo kunigaikščio, princo Philipo, su kuriuo santuokoje pragyveno 73-ejus metus.

Monarchė tądien karališkosios šeimos paskyrose socialiniuose tinkluose pasidalijo jautria žinute: „Nors mūsų šeima išgyvena didžiulį liūdesį, mums visiems buvo malonu, kad Jungtinėje Karalystėje, Tautų Sandraugoje ir visame pasaulyje buvo išreikšta pagarba mano vyrui.

Norėtume padėkoti už visą pastarosiomis dienomis mums parodytą palaikymą ir gerumą. Esame sujaudinti ir prisimename, kad Philipas per savo gyvenimą padarė įtaką daugybei žmonių.“

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt