Veidai

2021.04.29 07:47

Ilgai ir laimingai – princas Williamas ir Kate Middleton mini 10-ąsias vestuvių metines

atnaujinta 9.30
LRT.lt2021.04.29 07:47

Balandžio 29-ąją santuokos dešimtmetį mininčių Kembridžo kunigaikščių Kate Middleton ir princo Williamo meilės istorija primena šiuolaikišką pasaką apie nekilmingą (nors ir puikiai išauklėtą bei išsilavinusią) merginą, pavergusią princo ir daugelio karalystės žmonių širdis.  

Dešimtųjų vestuvių metinių proga Kembridžo kunigaikščiai pasidalijo naujomis savo nuotraukomis. Kaip rašoma kunigaikščių socialiniuose tinkluose, pora įsiamžino šią savaitę, specialiai savo metinėms. Jose – Kate ir princas Williamas jaukiai apsikabinę ir besišypsantys.

Tiesa, poros istorija tęsiasi kur kas ilgiau nei dešimtmetį. Universitete užgimusi Kate ir princo Williamo draugystė, jiems su dar keliais bendramoksliais apsigyvenus viename bute, per porą metų virto romantiškais jausmais. „Pradėjome drauge leisti daugiau laiko, mane sužavėjo puikus jos humoro jausmas. Greitai supratome, kad mums labai smagu ir dviese“, – po sužadėtuvių duotame interviu pasakojo princas Williamas.

Jis atskleidė, kad patinkančią merginą sužavėti siekė gamindamas įmantriausius patiekalus, tačiau jam labai nesisekė – nuolat ką nors prisvilindavo ar papildavo. „Jai tiesiog tekdavo nuolat man padėti ir suvaldyti chaosą virtuvėje“, – šyptelėjo jis.

Ir nors studentiškas princo gyvenimas nedaug skyrėsi nuo kitų jo bendraamžių kasdienybės, Kate prisiminė, kad susitikimo su neeiline jo šeima laukė su jauduliu, tačiau ir princas Charlesas, ir karalienė Elžbieta II ją sutiko labai šiltai bei draugiškai.

Žinoma, vos tik pasklidus žiniai apie jų santykius, jauna pora iškart pateko į žiniasklaidos akiratį – fotografai stengėsi juos užfiksuoti kartu, buvo aprašoma kiekviena į viešumą išsprūdusi jų santykių detalė. Buvo svarstoma, kad būtent nepakeliamas žiniasklaidos dėmesys ir tapo trumpo jų išsiskyrimo 2007-ųjų pavasarį priežastimi.

„Nereikia tikėti viskuo, kas buvo rašoma. Tiesiog, buvome jauni, ieškantys savęs, tad mums reikėjo erdvės. Dabar manau, kad viskas išėjo į naudą“, – svarstė princas Williamas.

Tiesa, net ir besiskirdami jie buvo juokais sutarę, kad jei iki 40-mečio nė vienas nesukurs šeimos su kitais partneriais, santuokos įžadus duos vienas kitam, rašoma biografinėje knygoje „Kate: The Future Queen“. Tačiau nei jubiliejų, nei kitų partnerių laukti nereikėjo – 2010-aisiais, atostogų Kenijoje metu, po aštuonerių metų draugystės princas Williamas pasipiršo, įteikdamas savo išrinktajai žiedą su safyru ir deimantais, anot BBC, anksčiau priklausiusį jo motinai princesei Dianai.

„Mano tėvų šeima man yra labai svarbi. Esame labai artimi, palaikantys ir visada tiesiantys vienas kitam pagalbos ranką. Tikiuosi, kad ir mums su Williamu pavyks sukurti laimingą šeimą“, – po sužadėtuvių duotame interviu sakė K. Middleton.

Pora susituokė 2011-ųjų balandžio 29-ąją Londone esančioje Vestminsterio abatijoje. Kaip buvo skelbiama BBC, ceremoniją stebėjo apie du tūkstančius kviestinių svečių, skaičiuojama, kad maždaug du milijardai žmonių vestuves stebėjo per televiziją.

Vyru ir žmona tapusiems princui Williamui ir jo žmonai buvo suteikti Kembridžo kunigaikščių titulai.

Minėdami 10-ąsias vestuvių metines Kembridžo kunigaikščiai gali apkabinti tris savo atžalas – 2013-aisiais gimusį princą George`ą, 2015-aisiais gimusią princesę Charlotte, ir praėjusią savaitę trečiąjį gimtadienį minėjusį princą Louisą. Su savo sekėjais socialiniuose tinkluose šeima neretai pasidalija šiltomis akimirkomis, kurias nuotraukose mielai įamžina pati kunigaikštienė.

Tiesa, šiemet poros šventę apkartino sielvartas – balandžio 9-ąją princas Williamas neteko senelio, Edinburgo kunigaikščio, princo Philipo.

„Visada liksiu dėkingas už tai, kad mano žmona turėjo galimybę tiek daug metų pažinti mano senelį, liksiu dėkingas ir už tai, koks geras jis jai buvo“, – po netekties kalbėjo princas Williamas.

Apie iškeliavusį senelį Philipą kalbėdamas princas taip pat džiaugėsi, kad jo vaikai turės gražių prisiminimų su proseneliu: prisimins, kaip prosenelis atvykdavo pasiimti jų karieta, nepamirš, kokį gerą humoro jausmą jis turėjo.

„Mano senelis buvo nepaprastas žmogus, nepaprastos kartos dalis. Mes su Catherine ir toliau darysime tai, ką jis būtų norėjęs, kad darytume, ir palaikysime karalienę ateinančiais metais. Pasiilgsiu savo senelio, tačiau žinau, kad jis norėtų, jog tęstume darbus“, – sakė princas Williamas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt