Veidai

2016.06.09 22:45

Nemokamai kirpdamas benamius, kirpėjas siekia inicijuoti socialinį judėjimą

LRT.lt2016.06.09 22:45

Kirpėjas Joshua Coombesas ne tik kasdien rūpinasi Londono gyventojų ir svečių išvaizda, bet ir įneša pokyčių į kai kurių gyvenimus – Londono gatvėse jis nemokamai kerpa benamius žmones.

J. Coombesui, kuris pagal specialybę yra muzikantas, ši altruistinė idėja gimė 2015 m. pabaigoje, kai jis gatvėje praėjo benamį žmogų, rašo huffingtonpost.com.

„Tai tiesiog įvyko vieną dieną. Ėjau pro benamį žmogų, turėdamas visus savo reikmenis, ir mano galvoje įvyko nušvitimo momentas. Pagalvojau, kad tai yra nuostabus būdas užmegzti ryšį su žmonėmis“, – sakė J. Coombesas.

Prieš penkerius metus pradėjęs dirbti kirpėju, J. Coombesas pastebėjo, kad net plaukų patrumpinimas gali turėti teigiamą poveikį žmogui, o jam suteikti galimybę pažinti žmogų, bent akimirką.

„Plaukų kirpimas gana intymus dalykas, žmonės dažnai išlenda iš savo apsauginio sluoksnio ir leidžiasi į gilesnius pokalbius apie savo situaciją ar gyvenimą“, – pasakojo J. Coombesas.

Vyras tikisi, kad jo iniciatyva įkvėps kitus bei paskatins juos įamžinti savo gerus darbus ir dalintis juos pažymėjus #DoSomethingForNothing (angl. Padaryk ką nors nemokamai/už nieką).

„Mano vizijoje ši iniciatyva galėtų tapti socialiniu geranoriškumo judėjimu, o ne vien aš vienas kerpantis benamių žmonių plaukus. Kiekvienas savyje turi gailestingąją pusę, aš tikiu, kad galima ją bent kartais pažadinti“, – sakė J. Coombesas.

Vienas iš J. Coombeso apkirptų benamių žmonių.

Reportažas apie J. Coombesą (anglų k.):

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt