Veidai

2021.04.21 14:59

Pirmąjį gimtadienį be vyro mininti karalienė Elžbieta II pasidalijo jautria žinute

LRT.lt2021.04.21 14:59

Šeštadienį vyrą į paskutinę kelionę išlydėjusi karalienė Elžbieta II 95-ąjį gimtadienį pasitiko lydima sielvarto. Tačiau šia proga karališkosios šeimos socialiniuose tinkluose ji pasidalijo jautriais žodžiais ir padėka.

Balandžio 21 d. minimą gimimo dieną karalienė pirmą kartą pasitiko be savo sutuoktinio – balandžio 9-ąją užgesusio 99-erių Edinburgo kunigaikščio, princo Philipo, su kuriuo santuokoje pragyveno 73-ejus metus.

Šią dieną monarchė karališkosios šeimos paskyrose socialiniuose tinkluose pasidalijo jautria žinute.

„Šiandien savo 95-ojo gimtadienio proga sulaukiau daugybės gražių linkėjimų ir žinučių, kurias labai vertinu.

Nors mūsų šeima išgyvena didžiulį liūdesį, mums visiems buvo malonu, kad Jungtinėje Karalystėje, Tautų Sandraugoje ir visame pasaulyje buvo išreikšta pagarba mano vyrui.

Norėtume padėkoti už visą pastarosiomis dienomis mums parodytą palaikymą ir gerumą. Esame sujaudinti ir prisimename, kad Philipas per savo gyvenimą padarė įtaką daugybei žmonių“, – rašoma karalienės žinutėje.

Nors po princo laidotuvių šeštadienį nacionalinis gedulas Jungtinėje Karalystėje baigėsi, karališkoji šeima oficialiai gedi iki penktadienio. Karalienė šį laiką leidžia Vindzoro pilyje, rašoma karališkosios šeimos feisbuke. Į namus Kalifornijoje neskuba ir princas Harry, kuris atvyko į savo senelio princo Philipo laidotuves. Britų žiniasklaida teigia, kad Harry per gimtadienį nori palaikyti gedinčią močiutę.

LRT.lt primena, kad Elžbieta II gimė 1926-ųjų balandžio 21 d., 2.40 val. Jorko kunigaikščių šeimoje. Tiesa, iš pradžių negalvota, kad būtent ji kada nors valdys šalį – mirus jos seneliui Jurgiui V, sostas turėjo atitekti jos dėdei Edwardui, rašoma BBC. Šis nuo karališkųjų pareigų atsitraukė dar anksčiau, tad sostas atiteko jo broliui Albertui, kuris pasiliko šeimos vardą, 1936-aisiais tapo karaliumi Jurgiu VI, o jo sutuoktinė karaliene konsorte Elžbieta, dar vadinta karaliene motina.

2015 metais Elžbieta II tapo ilgiausiai valdančia Jungtinės Karalystės monarche, 2016 m. – ilgiausiai tebevaldančia monarche pasaulyje. Tiesa, dabar karalienė vis daugiau karališkųjų pareigų perleidžia savo šeimos nariams, mažiau keliauja.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt