Veidai

2016.06.06 20:11

FTB seks žmones pagal tatuiruotes

LRT.lt2016.06.06 20:11

FTB šiuo metu kuria programinę įrangą sekti ir atpažinti žmones pagal jų turimas tatuiruotes. Naujovė skirsis nuo esamų tuo, kad bus naudojama ne popierinė tatuiruočių knyga ar duomenų bazė su nuotraukomis.

Nauja programinė įranga, vos nuskenavusi kūno piešinį nustatys, ar sulaikytasis priklauso grupuotei, sektai ar panašiai. „Electronic Frontier Foundation“ paviešino detales apie sistemą praeitą savaitę, skambant diskusijoms, kad programa pažeidžia etiką ir kalinių teises.

Iniciatyva, pradėta 2014 m., yra Nacionalinio standartų ir technologijų instituto (NIST) bei federalinio tyrimų biuro bendras projektas. JAV vyriausybinės agentūros siekia susieti tatuiruotes su subkultūromis, atsekti žmonių ryšius su religinėmis, politinėmis ar ritualinėmis grupuotėmis, rašo geek.com.

Šių duomenų rinkimas, kaip teigia „Electronic Frontier Foundation“, vyktų be leidimo. Jau buvo surinkta daugiau nei 15 tūkst. nuotraukų. Tikimasi, kad netrukus duomenų bazė pasieks 1000 tūkst. fotografijų. Šimtatūkstantinė duomenų bazė padės JAV teisėsaugai efektyviau atpažinti nusikaltėlius ir nustatyti įtariamųjų ryšius su grupuotėmis. 

Tatuiruotės pasirinktos dėl to, kad kas penktas amerikietis turi kūno piešinių. Jie turi ne tik simbolinių sąsajų su grupuotėmis, bet ir atskirai simbolinę reikšmę.

Populiariausi