Veidai

2021.04.17 19:24

Senelio laidotuvėse princas Harry pirmąkart po metų pertraukos pasimatė su šeima

LRT.lt2021.04.17 19:24

Edinburgo kunigaikščio, princo Philipo, laidotuvėse JAV su žmona Meghan Markle įsikūręs princas Harry po metų pertraukos ir garsiojo interviu su Oprah Winfrey pirmą kartą pasimatė su savo šeima. Šv. Jurgio koplyčią princas paliko drauge su broliu, princu Williamu ir Kate Middleton.

JAV šiuo metu gyvenantis princas Harry į Jungtinę Karalystę parskrido sekmadienį, balandžio 11 d. Jo žmona Meghan Markle karališkosios šeimos nario laidotuvėse nedalyvavo – vasarą antrojo vaikelio, dukrytės, ketinančiai susilaukti moteriai medikai patarė nekeliauti.

Pagal galiojančias karantino taisykles, atvykęs į Jungtinę Karalystę princas Harry turi 10 dienų karantinuotis namuose, tačiau išimties tvarka izoliacijos vietą gali palikti dėl artimojo laidotuvių.

Senelio Philipo laidotuvės – pirmasis kartas po metų pertraukos, kai karališkųjų pareigų atsisakęs princas Harry pasimatė su karališkosios šeimos nariais. Pirmąjį kartą artimieji susitiko ir po visą pasaulį apskriejusio Harry ir M. Markle interviu su Oprah Winfrey.

Kurį laiką tarp Harry ir karališkosios šeimos tvyrojusi įtampa, po interviu paaštrėjo dar labiau.

Senelio, princo Philipo, laidotuvėse princas Harry buvo šalia tėvo princo Charleso ir brolio princo Williamo. Tiesa, procesijos metu tarp brolių Harry ir Williamo žengė jų pusbrolis, princesės Anne sūnus, P. Phillipsas. Rūmų atstovas people.com teigė, kad tokio išdėstymo nereikėtų sureikšminti ir įžvelgti tam tikrų dramų. Tiesiog, taip norėjo karalienė.

Tiesa, transliacijos pabaigoje buvo galima matyti, jog princas Harry Šv. Jurgio koplyčią palieka drauge su broliu ir jo žmona Kate Middleton. „Labai gera juos matyti drauge, tikėkimės, dažniau tai matysime“, – LRT TELEVIZIJAI sakė princo Philipo laidotuvių ceremoniją komentavęs Chrisas Butleris, buvęs Britų prekybos rūmų valdybos pirmininkas.

Harry, kaip ir kiti šeimos nariai, dėvėjo smokingą, o ne karinę uniformą. Toks sprendimas buvo priimtas siekiant išvengti žymių apie vidinę karališkosios šeimos hierarchiją. Juolab pabrėžiama, kad karališkųjų pareigų atsisakęs Harry uniformos dėvėti ir nebūtų galėjęs.

Prieš kelias dienas jis jau pasidalijo šiltais žodžiais šviesios atminties seneliui. „Jis buvo tarnybai pasišventęs, garbingas ir puikų humoro jausmą turėjęs žmogus. Jis buvo autentiškas, aštraus proto, savo žavesiu ir tuo, jog niekada nežinojai, ką pasakys, jis galėjo prikaustyti dėmesį bet kuriame kambaryje“, – prisiminimais apie velionį senelį dalijosi princas Harry.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt