Naujienų srautas

Veidai2016.06.04 12:08

Alaus darykla sukūrė gyvūnams ėsti tinkamus skardinių pakuočių žiedus

BNS 2016.06.04 12:08

Viena JAV Floridos valstijoje veikianti alaus darykla rado išmanų būdą prisidėti prie gamtos išsaugojimo. Tradicinius plastikinius šešių alaus skardinių pakuotės žiedus ji pakeitė žiedais, kurie yra tinkami ėsti gyvūnams.

Tokie šešias alaus skardines laikantys žiedai, kurių begalė atsiduria vandens telkiniuose, gali būti mirtinai pavojingi gyvūnams. Todėl „Saltwater Brewery“ alaus darykla pamanė, kad juos galima pakeisti nepavojinga alternatyva.

Bendrovės specialistai sugalvojo iš po alaus gamybos proceso likusių kviečių ir rugių gaminti skardines laikančius žiedus, kurie ne tik atliktų savo tiesioginę funkciją, bet dar būtų biologiškai irūs ir gyvūnams virstų pašaru.

„Tokie žiedai ne žudo gyvūnus, o juos maitina, – sakė vienas iš minėtos alaus daryklos įkūrėjų ir jos vadovas Chrisas Gove. – Kadangi sunaudojame alaus gamybos proceso šalutinius produktus, tokius kaip rugiai ir kviečiai, kalbame apie kažką daugiau, nei atliekų perdirbimą, o tai leidžia pasiekti nulinį atliekų lygį.“

Nicholas Mallosas iš Vašingtone veikiančios aplinkosaugos organizacijos „Ocean Conservancy“ pagyrė tokią idėją, kurią pavadino „puikiu inovatyvumo pavyzdžiu“.

Plastikiniai alaus skardinių žiedai yra pavojingi vandens gyvūnams, nes gali įstrigti didelių gyvūnų žarnyne, o mažesni gyvūnai juose gali įsipainioti.

Amerikoje beveik pusė parduodamo alaus yra parduodama skardinėse, todėl toks išradimas gali stipriai prisidėti prie gyvūnų apsaugos.

Nuo spalio „Saltwater Brewery“ alaus darykla planuoja per mėnesį gaminti maždaug 400 tūkst. tokių alaus skardinių žiedų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą