Veidai

2021.04.15 14:30

Pirmą kartą po princo Philipo mirties viešumoje pasirodė jo sūnus princas Charlesas su žmona

LRT.lt2021.04.15 14:30

Velso princas Charlesas ir Kornvalio kunigaikštienė Camilla pirmąsyk kartu pasirodė viešumoje po to, kai mirė princas Philipas, pranešama karališkosios Jungtinės Karalystės šeimos paskyroje socialiniame tinkle.

Charlesas ir Camilla apsilankė prie Marlborough namų, Sandraugos sekretoriato būstinės Londone, kur paliekamos gėlės, skirtos penktadienį mirusiam princui Philipui pagerbti.

Gedulo laikotarpiu gėlės ir užuojautos žinutės iš Bakingamo rūmų ir karališkųjų sodų teritorijos perkeliami prie Marlboruogh namų.

„Mano brangus tėvelis buvo labai ypatingas žmogus“, – po tėvo netekties paviešintame vaizdo įraše kalbėjo pirmasis eilėje į sosto paveldėjimą esantis Velso princas Charlesas, drauge padėkojęs žmonėms už palaikymą ir jautrius velioniui skiriamus žodžius.

„Tėvas pastaruosius 70 metų nuostabiai ir atsidavusiai tarnavo karalienei, mano šeimai, šaliai, o taip pat ir visai Tautų Sandraugai, – į žmones jautriai kreipėsi princas Charlesas. – Jis buvo labai mylimas ir vertinamas. <…> Mano brangus tėvelis buvo labai ypatingas žmogus, kurį, manau, būtų nustebinę visi jautrūs apie jį sakomi žodžiai. Mes, mano šeima, už visa tai esame labai dėkingi. Tai mus palaiko šios netekties ir liūdno laiko metu.“

LRT.lt primena, kad Balandžio 9 d. iškeliavusio vyro princo Philipo gedinti karalienė Elžbieta II po keturių dienų pertraukos grįžo prie karališkųjų pareigų ir tęsia darbus.

Po princo Philipo mirties karališkosios šeimos nariai paskelbė dviejų savaičių trukmės gedulą, tačiau Bakingamo rūmų atstovas žiniasklaidai nurodė, kad jie ketina vykdyti įsipareigojimus, neprieštaraujančius esamoms aplinkybėmis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt