Veidai

2021.04.16 07:38

Giedriaus Savicko geros savijautos receptas: menas iš kitos planetos, pagyrimai ir noras būti reikalingam

Eimantė Juršėnaitė, LRT.lt2021.04.16 07:38

„Svarbiausia gyvenime būti reikalingam“, – portalui LRT.lt sako aktorius, televizijos laidų vedėjas Giedrius Savickas. Jis prisipažįsta, kad jaučiasi ramus, kai nesijaučia vienišas, o artimiesiems viskas gerai. Taip pat aktorius sako atradęs lėto skaitymo malonumą, o mankštindamasis rytais per karantiną dar ir svorio numetęs.

LRT.lt tęsia straipsnių ciklą, kuriame daugelio pamilti eterio veidai ir kūrėjai dalijasi geros savijautos receptais.

„Gimtadieniai visada pakelia nuotaiką, – juokiasi Giedrius, balandžio 16 d. minintis 41-ąjį gimtadienį. – Nors anksčiau jų nešvęsdavau, pastaraisiais metais labai jų laukiu. Ir kai visi sako, kad nori susitikti, aš neslepiu – labai laukiu dovanų. Visada žinau, kad žmona bus sugalvojusi visokiausių staigmenų, gausiu gerų daikčiukų, o tai – labai gerai.“

Beje, balandžio 16-ąją Giedrius mini ne tik savo gimtadienį, bet ir vardadienį. Aktorius yra pasakojęs, kad tėvai ilgai negalėję išrinkti jam vardo, tad atsivertę kalendorių pažiūrėjo, kas per jo gimtadienį mini vardo dieną. Taip aktoriui tėvai išrinko Giedriaus vardą.

Tiesa, gimtadieniai ir vardadieniai trunka tik dieną, tad aktorius turi ir kitų ritualų bei įpročių, padedančių palaikyti gerą savijautą ir nuotaiką kasdien. „Žinoma, sportas labai prisideda prie geros būklės, tačiau man geriau pasijausti padeda jau vien tai, kad sugebėjau atsikelti 9 val. ryto ir 40 min. skirti mankštai, labai paglosto savimeilę, kad prisiverčiau. Turiu treniruoklius, turiu gumas, įsijungiu „Youtube“ ir pajudu. Taigi, per karantiną esu ne iš tų, kurie priaugo, bet iš tų, kurie numetė svorio“, – pasakoja G. Savickas.

Aktorius svarsto, kad mes, žmonės, ir ypač lietuviai, esame linkę numenkinti savivertę, tad ne tik įveikti nedideli iššūkiai padeda ją paglostyti, bet ir aplinkinių pagyrimai. „Labai malonu, kai kas nors pagiria, net jei prisiminęs labai senus tavo darbus ar sumanymus. Iškart pakelia nuotaiką“, – šypteli jis. O ir krimstis mažiau jis sako jau išmokęs, nors kartais po dienos rūpesčių pasiveja mintys apie neužbaigtus darbus ar pamirštus skambučius.

Laisvalaikiui aktorius fotografuoja juostiniu fotoaparatu, o jo namuose – patefonas ir maždaug 500 vinilinių plokštelių. Būtent muziką šiandien jis vadina geriausiu poilsiu ir stebuklu: „Ilgai muzikos nesupratau, bet dabar labai vertinu.

Filmą ar knygą su kitais dažniausiai aptarinėjame, vertiname vieni su kitais, be to, kinas, literatūra ar paveikslai dažniausiai atkartoja mūsų kasdienybę, o muzikos nei vertinti, nei aptarinėti nereikia – tai menas iš kitos planetos, atsirandantis kone iš kažkur. Išmokau pasinerti ir tiesiog klausytis. Būna, vakarais su žmona įsijungiame muziką ir... kas gali būti geriau?“ – retoriškai klausia jis.

Taip pat Giedrius džiaugiasi atradęs dar vieną didžiulį malonumą – lėtą skaitymą. „Rodos, dabar visi skubame, net ir knygas skaitome greitai ir norime kuo daugiau perskaityti. Tačiau gerą literatūrą, pvz., Michailo Bulgakovo „Meistras ir Margarita“ skaityti greitai – nesąmonė. Taigi dabar pradėjau skaityti angliškas knygas ir išmokau skaityti lėtai. Tai daug didesnis malonumas“, – patikina aktorius.

Vienas didžiausių geros savijautos priešų – rūpesčiai, kurie ištinka artimuosius. Taigi, kai artimiesiems viskas gerai, ir pats Giedrius jaučiasi ramus. Apskritai, anot jo, žmogui reikia žmogaus. „Svarbiausia gyvenime būti reikalingam. Gera, kai kitas žmogus yra šalia. Būna žmonių, kurie gyvena vieni, bet nesijaučia vieniši – turi su kuo pabendrauti ir susiskambinti, kas nors užsuka.

Būtų liūdna supratus, kad niekas apie tave negalvoja. Būna ir tokių žmonių, kurie gyvendami šeimoje jaučiasi vieniši. Tai labai sunku, kaip ir sakiau – mes norime būti reikalingi. O man reikalingas kitas žmogus. Anksčiau sakiau, kad esu vienišius, galbūt norėjau pasirodyti. O dabar man labai gera“, – šypsosi Giedrius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt