Veidai

2021.04.16 12:01

Jaukiose šeimos nuotraukose – tėviška princo Philipo šiluma ir neužmirštamos akimirkos

LRT.lt2021.04.16 12:01

Pagerbdami šviesios atminties Edinburgo kunigaikštį, princą Philipą, karališkosios šeimos nariai dalijosi šiltomis nuotraukomis, kuriose – princas Philipas su savo vaikais, anūkais ar būriu provaikaičių.

99-erių Princas Philipas ir karalienė Elžbieta II susilaukė keturių atžalų – princo Charleso, princesės Annos, princų Andrew ir Edwardo. Princas Charlesas prisiminė, kad tėtis buvo puikus mokytojas, kantriai aiškindavęs visas gyvenimiškas pamokas. „Be jo gyvenimas bus visiškai kitoks“, – netekties skausmo neslėpė princesė Anne, pridūrusi, kad ją ir tėvą siejo itin artimas ryšys.

Princas Philipas turėjo visą būrį anūkų – aštuonis. Tarp jų – princai Williamas ir Harry. Iškeliavusiam princui Philipui skyręs jautrius žodžius, princas Williamas kalbėjo, kad ilgėsis savo senelio. „Mano senelio gyvenimo amžius buvo pašvęstas tarnybai – jis tarnavo savo šaliai, Tautų Sandraugai, žmonai karalienei ir mūsų šeimai.“

Harry kalbėjo, kad princą Philipą prisiminsime kaip tarnybai atsidavusį žmogų, ilgiausiai valdančios monarchės sutuoktinį, tačiau pridūrė, kad jo atmintyje visada išliks kitoks senelio paveikslas – pirmiausia Harry jis buvo senelis: barbekiu asas, geraširdiškų juokelių meistras ir šelmiškas iki pat paskutinių gyvenimo akimirkų.

Senelio gedi ir princesės Annos vaikai Peteris Philipsas bei Zara Tindall, princo Andrew dukros princesės Beatrice ir Eugenie, princo Edwardo vaikai ledi Louise ir viskontas Jamesas.

Princas Philipas nebepamatys vasarą gimsiančios princo Harry ir Meghan Markle dukters, bet spėjo išvysti net dešimt savo provaikių. Tarp jų – princo Harry vyresnėlis Archie ir princo Williamo bei Kate Middleton atžalos – princas George`as, princesė Charlotte, princas Louisas.

Šiltos šeimos akimirkos – nuotraukų galerijoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt