Veidai

2021.04.14 11:57

Uniformuotas princas Philipas ir kikenanti Elžbieta II – kokia tikroji šios nuotraukos istorija?

LRT.lt2021.04.14 11:57

Internete ėmė plisti miela nuotrauka, kurioje matyti linksmai kikenanti Jungtinės Karalystės monarchė Elžbieta II, o greta jos – iškilmingą uniformą vilkintis princas Philipas. Tiesa, iš tikrųjų karalienės sutuoktinis neiškrėtė jai pokšto, kaip skelbiama ne viename portale. Už šios nuotraukos slypi šiek tiek kitokia istorija, rašo leidinys „People“.

Miela karalienės Elžbietos II ir princo Philipo nuotrauka internete ėmė plisti po to, kai balandžio 9 d. buvo pranešta, jog 99-erių princas mirė. Su juo Jungtinės Karalystės monarchė santuokoje pragyveno daugiau kaip 70 metų.

Nuotraukoje matyti linksmai besijuokianti karalienė Elžbieta II, stovinti greta karine uniforma su aukšta meškos kailio kepure vilkinčio princo Philipo. Socialiniuose tinkluose nuotrauka platinama su prierašu, kad neva princas Philipas iškrėtė karalienei išdaigą, apsirėdydamas kaip rūmų sargybinis, ir ši prapliupo juokais supratusi, kad po kepure slepiasi jos vyras.

Tačiau viskas buvo kiek kitaip, rašo „People“. Tinklalapis „Snopes“ atkasė senų laikraščių straipsnius, kuriuose aiškinama, kas iš tiesų sukėlė plačią karalienės šypseną.

Šią nuotrauką 2003 m. padarė „Associated Press“ fotografas Chrisas Youngas. Vindzoro pilyje vykusios iškilmingos Grenadierių gvardijos apžiūros metu karalienė juokėsi ne iš sutuoktinio Philipo, o iš netikėtai pasirodžiusio ir ceremoniją sutrikdžiusio bičių spiečiaus.

Kaip tuo metu rašė „The Windsor Star“, viena bitė buvusiam dalinio vadui įgėlė į kaktą, tačiau daugiau nukentėjusių šio sambrūzdžio metu nebuvo. „The Edmonton Journal“ šmaikščiai pridūrė, kad vabzdžiams suvaldyti buvo iškviestas bitininkas ir ceremonija toliau vyko kaip planuota.

Princas Philipas iš tiesų ne kartą yra dėvėjęs iškilmingą uniformą, ne išimtis – ir per vėliavos pagerbimo ceremonijas, kurios vyksta kasmet švenčiant karalienės gimtadienį.

Karalienė Elžbieta II išgyvena dėl vyro, su kuriuo kartu nugyveno 73 metus, netekties, tačiau buvęs karalienės atstovas Charlesas Ansonas „People“ teigė, kad 94 metų monarchė buvo pasirengusi Philipo mirčiai, nes pastaruosius keletą metų jis turėjo pakankamai rimtų sveikatos problemų.

„Ji greičiausiai ne kartą buvo pagalvojusi apie šią akimirką, o jai atėjus siekia išlikti kuo stabilesnė ir kiek įmanoma ramesnė, – sakė Ch. Ansonas. – Tai jai savaime pavyksta dėl temperamento ir patirties.“

Jis pridūrė, kad karalienė visada išlieka rami, kad ir kas benutiktų, tačiau sakė suprantantis, jog artimojo netektis bet kuriam žmogui būtų skaudi.

Savaitgalį kalbėjęs Didžiosios Britanijos karalienės Elžbietos II ir balandžio 9-ąją iškeliavusio jos sutuoktinio princo Philipo sūnus princas Andrew minėjo, kad artimieji stengiasi palaikyti gedinčią karalienę.

„Kaip nujaučiate, karalienė yra neįtikėtinai stoiškas žmogus. Ji jo iškeliavimą laiko stebuklu“, – sakė princas Andrew. „Ji sakė, kad netektis jos gyvenime paliko didžiulę tuštumą“, – pridūrė tėvo gedintis Jorko kunigaikštis ir sakė, kad visi karališkosios šeimos nariai stengiasi palaikyti karalienę.

Bakingamo rūmai pranešė, kad princas Philipas bus laidojamas balandžio 17 d. Atsisveikinimas su princu vyks privačioje ceremonijoje Vindzoro pilyje, jis bus palaidotas Šv. Jurgio koplyčioje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt