Veidai

2021.04.14 09:31

Vyro princo Philipo gedinti karalienė Elžbieta II po keturių dienų grįžo prie karališkųjų pareigų

LRT.lt2021.04.14 09:31

Balandžio 9 d. iškeliavusio vyro princo Philipo gedinti karalienė Elžbieta II po keturių dienų pertraukos grįžo prie karališkųjų pareigų ir tęsia darbus, praneša „Sky News“.

Įvykių, kuriuose dalyvauja monarchė ir karališkosios šeimos nariai, sąraše užfiksuota, jog karalienė Elžbieta II surengė audienciją grafui Peelui, kuris oficialiai pasitraukė iš Lordo kamerhero pareigų.

Po princo Philipo mirties karališkosios šeimos nariai paskelbė dviejų savaičių trukmės gedulą, tačiau Bakingamo rūmų atstovas žiniasklaidai nurodė, kad jie ketina vykdyti įsipareigojimus, neprieštaraujančius esamoms aplinkybėmis.

Savaitgalį kalbėjęs Didžiosios Britanijos karalienės Elžbietos II ir balandžio 9-ąją iškeliavusio jos sutuoktinio princo Philipo sūnus princas Andrew minėjo, kad artimieji stengiasi palaikyti gedinčią karalienę.

„Kaip nujaučiate, karalienė yra neįtikėtinai stoiškas žmogus. Ji jo iškeliavimą laiko stebuklu“, – sakė princas Andrew. „Ji sakė, kad netektis jos gyvenime paliko didžiulę tuštumą“, – pridūrė tėvo gedintis Jorko kunigaikštis ir sakė, kad visi karališkosios šeimos nariai stengiasi palaikyti karalienę.

Oficiali karališkosios šeimos tviterio paskyra balandžio 10 d. pasidalijo bendra karalienės Elžbietos II ir princo Philipo nuotrauka ir sutuoktinio gedinčios karalienės žodžiais, ištartais 1997 m.:

„Per visus šiuos metus jis paprasčiausiai buvo mano stiprybė. Aš ir jo visa šeima, ši ir daugelis kitų šalių liekame jam skolingi daug daugiau, nei jis kada nors pareikalautų ar mes patys žinotume“, – tviteryje cituojami karalienės Elžbietos II žodžiai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt