Veidai

2021.04.12 17:26

Princas Harry apie iškeliavusį senelį Philipą: buvo barbekiu asas, šelmiškas iki pat gyvenimo galo

LRT.lt2021.04.12 17:26

Barbekiu asas, juokelių meistras ir šelmiškas iki pat paskutinių gyvenimo akimirkų – toks balandžio 9 d. iškeliavusio karalienės Elžbietos II vyro princo Philipo paveikslas išliks jo anūko princo Harry`io atmintyje, kalbėjo iš JAV į Jungtinę Karalystę laidotuvėms parskridęs princas Harry, praneša „Sky News“.

„Mano senelis buvo tarnybai pasišventęs, garbingas ir puikų humoro jausmą turėjęs žmogus. Jis buvo autentiškas, aštraus proto, savo žavesiu ir tuo, jog niekada nežinojai, ką pasakys, jis galėjo prikaustyti dėmesį bet kuriame kambaryje“, – prisiminimais apie velionį senelį dalijosi princas Harry.

Jis kalbėjo, kad princą Philipą prisiminsime kaip tarnybai atsidavusį žmogų, ilgiausiai valdančios monarchės sutuoktinį, tačiau pridūrė, kad jo atmintyje visada išliks kitoks senelio paveikslas.

„Tačiau man, kaip daugeliui iš jūsų, netekusių artimo žmogaus, jis pirmiausia buvo mano senelis: barbekiu asas, geraširdiškų juokelių meistras ir šelmiškas iki pat paskutinių gyvenimo akimirkų.

Jis buvo Jos didenybės karalienės uola, 73-ejus santuokos metus buvo šalia jos su neprilygstamu atsidavimu. Galėčiau kalbėti toliau, tačiau žinau, kad dabar jis, laikydamas rankoje alų, sakytų: „Prašyčiau, tik nereikia!“

Taigi, seneli, ačiū tau už tarnybą, už pasišventimą senelei ir už tai, kad visada buvai savimi. Labai tavęs ilgėsimės, tačiau tauta ir pasaulis visada tave prisimins. Meghan, Archie ir mano, o taip pat ir tavo būsimosios proanūkės širdyse tau visada bus skirta ypatinga vieta“, – tokius jautrius žodžius iškeliavusiam seneliui Philipui skyrė princas Harry.

Kaip pranešė leidinys „People“, JAV gyvenantis princas Harry atvyko į Jungtinę Karalystę. Balandžio 17 d. jis dalyvaus savo senelio Edinburgo princo Philipo laidotuvėse. Karalienės Elžbietos II sutuoktinis mirė balandžio 9 d., jam buvo 99-eri.

Princo Harry`io sutuoktinė Meghan Markle karališkosios šeimos nario laidotuvėse nedalyvaus. Vasarą antrojo vaikelio ketinančiai susilaukti moteriai medikai patarė nekeliauti.

Apie princą Philipą pasisakė ir jo anūkas princas Williamas, princo Harry`io brolis. „Mano senelis buvo nepaprastas žmogus, nepaprastos kartos dalis. Mes su Catherine ir toliau darysime tai, ką jis būtų norėjęs, kad darytume, ir palaikysime karalienę ateinančiais metais. Pasiilgsiu savo senelio, tačiau žinau, kad jis norėtų, jog tęstume darbus“, – sakė princas Williamas.

LRT.lt primena, kad Didžiosios Britanijos karalienės Elžbietos II sutuoktinis, 99-erių Edinburgo hercogas princas Philipas mirė balandžio 9 d. Bakingamo rūmai pranešė, kad velionis bus laidojamas balandžio 17 d. Atsisveikinimas su princu vyks privačioje ceremonijoje Vindzoro pilyje, jis bus palaidotas Šv. Jurgio koplyčioje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt