Veidai

2016.06.02 21:23

Vienas garsiausių Austrijos statinių, pergyvenęs abu pasaulinius karus

Austrijos sostinės Vienos atrakcionų parkas „Prater“ šiemet švenčia 250 metų jubiliejų. Jo apžvalgos ratas – vienas garsiausių miesto statinių.   

„Prater“ atrakcionų parkas turi ką pasiūlyti adrenalino mėgėjams. Galite sukti mirties kilpas arba nuleisti garą smūgiuodamas „kriaušę“, išbandyti kvapą gniaužiantį „Paleidimą į kosmosą“ arba suktis vienoje iš aukščiausių pasaulyje karuselių, kurios bokšto aukštis net 117 metrų.

O kur dar garsusis Vienos apžvalgos ratas. Specialiai jubiliejui buvo atnaujintos visos rato kabinos. Iš pažiūros atrodo taip pat, bet dabar įrengti didesni langai ir šiek tiek daugiau komforto. 

Daugiau apie šį apžvalgos ratą galima sužinoti Vienos muziejuje veikiančioje „Prater“ atrakcionų parko istorijos parodoje. 1916 metais apžvalgos rato vos nenugriovė, nes vyko karas ir reikėjo plieno, tačiau nerado pinigų jam demontuoti.

„Jis išgyveno Pirmąjį ir Antrąjį pasaulinius karus. Tai tikras stebuklas, nes per karą parkas buvo beveik sunaikintas. Pagrindinė rato konstrukcija išliko, o 1947-aisiais, kai parkas vėl buvo atidarytas, jis tapo Vienos atstatymo simboliu“, – pasakoja kuratorė Ursula Stroch.

Vienos Cirko ir klounų muziejuje išsaugota nemažai pramogų industrijos praeitį menančių eksponatų. Čia galima sužinoti, kad „Prater“ parke vykdavo „keistenybių šou“. Viena iš šio šou dalyvių buvo Storulė Micė, kurios milžiniški apatiniai saugomi kaip muziejaus eksponatas. Muziejaus direktorius ir „Prater“ iliuzionistas Robertas Kaldy-Karo pasakoja, kuo žavėjo tokie pasirodymai.

Plačiau – „Euromaxx“ reportaže.