Veidai

2016.06.05 22:32

Kruizinis laivas, kurio keleiviai renkasi ne vaizdu grožėtis

LRT TELEVIZIJOS laida „Euromaxx“, LRT.lt2016.06.05 22:32

Į Amsterdamo uoste esančią rekonstruotą baržą keleiviai pradedami laipinti tik apie vidurnaktį. Čia įrengtas plačiai už miesto ribų garsėjantis restoranas ir baras – „Supperclub Cruise“, arba „Naktinėtojų kruizas“.

Barža išplaukia visai nakčiai ir į doką grįžta tik ankstų rytmetį. Šio projekto autoriai – komanda „Concrete Design“.

Baržoje yra dvi lengvai atskiriamos erdvės. Viršutiniame denyje įrengtas „Noir“ baras su vienu dideliu prekystaliu. Be jo tai būtų tiesiog paprastas tuščias kambarys, kurio išvaizdą keičia tik apšvietimas. Pagrindinės šviesos nukreiptos į šokėjus.

Apatiniame denyje įrengti tualetai ir restoranas „Salle Neige“, arba „Sniego (baltoji) salė“. Visas kambarys išklotas didžiuliais čiužiniais. Restorano interjerą kūrė dizaineriai Sofie Ruytenberg ir Erikas van Dillenas.

Didžiulėje lovoje patiekiamas restorano maistas primena šiuolaikišką iškylą, į kurią susirenka vienas kito nepažįstantys žmonės. Tokia ir buvo pagrindinė komandos „Concrete Design“ mintis. 

Juos įkvėpė vienas menininkas, kuris su jais susitikti norėjo tik neformalioje aplinkoje surengtame vakarėlyje. Taip gimė mintis įrengti teminius barus, kur aplinka ir nuotaika būtų svarbesnė už maisto kokybę ir prašmatnų interjerą.

„Naktinėtojų kruizas“ – tai vakarėlis laive užtamsintais langais, išplaukiančiame į atvirą jūrą ir tik kas keletą valandų grįžtančiame į prieplauką išleisti jau pasisvečiavusius ir įlaipinti naujus lankytojus.

Vakarotojai į jūrą išplaukia it kokiu vaiduoklių laivu. Vaizdais čia niekas neina grožėtis. Čia siekiama atsiskirti nuo išorinio pasaulio ir siautulingai praleisti naktį.

Plačiau – „Euromaxx“ reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt