Veidai

2016.05.31 14:11

Pasaulio įdomybės: anglai ridenasi paskui sūrį, danams parūpino specialią trasą

Danijos sostinės dviratininkai jau gali džiaugtis nauja, net 13 kilometrų ilgio trasa, juosiančia istorinį Kopenhagos uosto kvartalą. Beje, ši trasa niekur nesikerta su automobilių keliais.

Kopenhagos uosto trasa jau išgarsėjo dėl specialiai dviratininkams pastatytų tiltų. Būtent šie gana brangūs, bet labai gražūs tiltai leido sujungti senuosius per uostą einančius dviračių takus su naujausiomis jų dalimis ir taip suformuoti žiedinį net 13 kilometrų ilgio maršrutą. 

Miesto planavimo skyriaus specialistai sako, kad per turistinio sezono piką uosto rajoną galės kasdien aplankyti apie 60 tūkstančių dviratininkų. Danai – tikri lyderiai šioje srityje, naujausi Kopenhagoje nuomojami dviračiai turi ne tik elektrinę pavarą, bet ir navigacinę sistemą, kuri turistams parodo norimą maršrutą.

Mieste yra apie 350 kilometrų dviračių takų ir jie dažniausiai atskirti nuo automobilių eismo, todėl nelaimingų atsitikimų skaičius čia gerokai mažesnis nei kituose didžiuosiuose Europos miestuose.

Laimėjo sūrį

Chrisas Andersonas iš Brokverto (Jungtinė Karalystė) kelias artimiausias dienas galės vaišinti savo artimuosius ir draugus garsiuoju Glosterio sūriu, nes būtent jis nugalėjo šių metų sūrio ridenimo varžybose.

Puspenkto kilogramo sūris paleidžiamas nuo įžymiosios Kuperio kalvos ir varžybas bei sūrį laimi tas, kuris pirmas įveikia šią beveik 200 metrų ilgio ir neįtikėtino statumo trasą.

Tai tikrai pavojingas sportas. Po 2010 m. oficialios varžybos buvo uždraustos ir dabar jos vyksta tik vietos entuziastų pastangomis, o jų dalyviai labai rimtai perspėjami dėl visų galimų padarinių.