Naujienų srautas

Veidai2016.05.31 13:04

Obamų augintiniai gyvena Baltuosiuose rūmuose visai ne šunišką gyvenimą

BNS 2016.05.31 13:04

JAV prezidento Baracko Obamos augintinių Bo ir Sunny gyvenimą vargiai pavadintum šunišku, tačiau jie ne vien tik ėda ir miega.

Šie du portugalų vandens šunys – Bo su balta krūtine ir priekinėmis letenomis, ir visiškai juoda Sunny – yra tarsi Baltųjų rūmų ambasadoriai, labai populiarūs ir tokie pageidaujami, kad turi darbotvarkes kaip prezidentas.

„Visi nori juos pamatyti ir nufotografuoti, – sakė pirmoji ponia Michelle Obama. – Mėnesio pradžioje gaunu memorandumą su prašymu dėl jų darbotvarkių ir turiu patvirtinti jų pasirodymus.“

Šunys džiugino minias per tradicinį velykinių kiaušinių ridenimo renginį Baltųjų rūmų pievelėje, o Bo būna šalia M. Obamos, kai ji priima turistus per prezidento inauguracijos metines.

Šunys taip pat linksmino sužeistus karius ir vaikus ligoninėje, kuriuos pirmoji ponia aplanko kasmet prieš Kalėdas. Kokie pripažįstami yra Bo ir Sunny, rodo ir tai, kad sausio mėnesį pareigūnai areštavo vyrą iš Šiaurės Dakotos, kuris, pasak jų, atvyko į Vašingtoną pagrobti vieno iš augintinių.

Dabar septynerių metų Bo į Obamų šeimą atkeliavo 2009 metų balandį. Jis buvo dovana nuo velionio senatoriaus Edwardo M. Kennedy, kuris buvo svarbus B. Obamos 2008 metų prezidentinės kampanijos rėmėjas ir tapo artimu šeimos draugu.

Bo padėjo B. Obamai ištesėti pažadą dukroms Maliai ir Sashai, kad jos po rinkimų galės turėti šunį.

Beveik ketverių metų Sunny prie šeimos prisijungė 2013 metų rugpjūtį.

Bo turi ir „padėjėjo“ darbą – jis padeda Baltųjų rūmų, kurie turi nacionalinio parko statusą, vyriausiajam prižiūrėtojui Dale`ui Haney.

„Jis išeina kiekvieną rytą ir eina su Dale`u,... ir būna su visais Nacionalinių parkų tarnybos vyrais. Pasižiūrėsi į jį – jis, taip sakant, vaikštinėja su jais ir apžiūrinėja augalus, – sakė M. Obama. – Galvoju, jis mano turįs darbą, nes vertina jį labai rimtai. Tad jei išeinu jo pažiūrėti, jis tartum ignoruoja mane, kai būna su savo darbuotojų komandos žmonėmis.“

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi