Veidai

2016.06.03 22:20

Karališkojo sodo akademijos įkūrėja atskleidė, kaip susikurti tobulą sodą

LRT TELEVIZIJOS laida „Euromaxx“, LRT.lt2016.06.03 22:20

Pasirodo, mados diktuoja ne tik, ką rengtis, bet ir ką sodinti. Garsiausia Vokietijos sodininkystės ekspertė Gabrielle Pape rodo, kokiomis gėlėmis turėtų pražįsti mūsų darželiai ir kaip susikurti tobulą sodą.  

Berlyno karališkojo sodo akademijos įkūrėjos G. Pape didžiausia aistra – gėlės. Jos darbas – patarti žmonėms, ką pavasarį sodinti, kad vėliau akį džiugintų nuostabus gėlynas.

„Man tobulas pavasarinis darželis turi būti nusėtas žiedais. Kai nužydi snieguolės, pradeda skleistis narcizai, o paskui tulpės ir krokai. Visos pavasarinės gėlės“, – sako moteris.

G. Pape 2008 metais Berlyne įkūrė Karališko sodo akademiją ir pati sėkmingai jai vadovauja. Neišsigąskite skambaus pavadinimo. Tai – visuomenei atviras gėlynas, į kurį gali užsukti bet kuris sodininkas mėgėjas ir išsirinkti savo darželiui tinkamų augalų.

„Vejos šiuo metu nėra labai populiarios. Pirmenybė teikiama žydinčioms žolėms, kad bitės turėtų kur atskristi. Labai madingi vaiskrūmiai. Iš mados visiškai išėjo kauleniai ir tie baisūs pažeme besikerojantys krūmai“, – tikina specialistė. 

Daugiau sodo madų ir patarimų – „Euromaxx“ reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt