Veidai

2021.04.08 12:15

Pandemijos suteiktą laiką sau Monika Linkytė nusprendė pasidalyti su Nepalo mokiniais

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2021.04.08 12:15

Atlikėja Monika Linkytė pandemijos suteiktą laisvą laiką nutarė panaudoti ir senai svajonei įgyvendinti – savanorystei. Kartu su dviem draugais ji išvyko į Nepalą, kur padėjo vietiniams vaikams mokytis.

Per pandemiją dainininkė M. Linkytė išvyko savanoriauti į Nepalą. „Tai laikas, kurį galėjau panaudoti ne vien kūrybai, savo muzikai, bet ir sau, kaip žmogui. Visada, nuo pat mažumės, labai svajojau apie galimybę išvykti savanoriauti, padovanoti savo laiką, širdį, rankas kažkam kitam. Aš manau, kad tai pagrindinė mūsų misija – išmokti būti „apie kitus“ daugiau negu vien „apie save“, – mintimis dalijasi ji.

M. Linkytė savanoriavo Katmandu mokykloje. Įdomu tai, kad tai buvo privati įstaiga. Atlikėja teigia, kad net ir privačiose mokyklose papildomų rankų labai trūksta. Prisidėti prie nepaliečių ugdymo ji atvyko kartu su dviem draugais.

Per karantiną į Nepalą savanoriauti išvykusi Monika Linkytė: sąlygos vaikams čia – prastos

„Leidome daug gražaus laiko su vaikais. Turėjome juos mokyti, bet man atrodo, kad buvome patys mokomi. Daug dainavome, bandėme atlikti kuo daugiau įvairiausių kūrybinių užduočių, piešėme, žaidėme ir tiesiog buvome“, – pasakoja pašnekovė.

Palyginti su Lietuva, vaikų mokymosi sąlygos Nepale daug prastesnės. M. Linkytė nusprendė rinkti paramą – per dieną pavyko surinkti net 10 tūkst. eurų.

„Čia labai dažnai mokyklose yra įrengti ir hosteliai vaikams. Tie vaikai gyvena mokyklose. Hostelio sąlygos, mano akimis, tikrai labai prastos. Jie neturi dušo, yra tik tualetas, neturi jokios bibliotekėlės, trūksta net knygų. Man atrodo, kad knygos – tikroji edukacija“, – pažymi ji.

Pasak M. Linkytės, vaikai dažnai kambariuose šąla, dėl to nuolat serga, o miega ant itin kietų paviršių. Ant tokio paviršiaus dvi savaites teko miegoti ir pačiai dainininkei. „Nesinorėjo palikti visko, kaip yra, pagalvojau, kad galbūt neturiu galimybės sutvarkyti visko viena, bet turiu galimybę pabandyti prisibelsti į žmonių širdis“, – pasakoja ji.

Plačiau – balandžio 7 d. laidos „Labas rytas, Lietuva“ įraše.

Per karantiną į Nepalą savanoriauti išvykusi Monika Linkytė: sąlygos vaikams čia – prastos