Veidai

2021.04.08 07:38

„Oskarų“ rengėjai atsisako nuotolinės ceremonijos: žada intymų renginį su COVID-19 testais ir griežtu aprangos kodu

LRT.lt2021.04.08 07:38

Pamažu aiškėja, kaip vyks pandeminiai 2021-ųjų „Oskarų“ apdovanojimai. Organizatoriai griežtai atsisako naujuoju standartu kone tapusios nuotolinės ceremonijos ir žada intymų bei įsimintiną renginį su gyvai jame dalyvausiančiais svečiais. Tiesa, jie privalės laikytis taisyklių – nuo privalomų COVID-19 testų iki griežto aprangos kodo ir to, ką sakyti atsiimant statulėlę.

Šių metų „Oskarų“ apdovanojimų ceremonija vyks dviem mėnesiais vėliau nei įprastai – iš pradžių planuota vasario 28 d., ji perkelta į balandžio 25 d. Kasmet vykstančių laukiamiausių kino pasaulio apdovanojimų data šiemet nukelta ketvirtą kartą per visą renginio istoriją.

Pirmąjį sykį „Oskarų“ data buvo nukelta 1938 m., kai Los Andželą užtvindė potvynis, antrą kartą – 1968 m., kai buvo įvykdyta Martino Lutherio Kingo žmogžudystė ir trečiąjį kartą – 1981 m., kai buvo pasikėsinta nužudyti tuometį JAV prezidentą Ronaldą Reaganą.

Vos paskelbus apie renginio atidėjimą iš karto imta spėlioti, kaip pasaulinė COVID-19 pandemija pakoreguos prestižines iškilmes. Iki „Oskarų“ vykę „Auksiniai gaubliai“, „Emmy“ apdovanojimai pademonstravo, atrodytų, naują šių dienų renginių formatą, tačiau „Oskarų“ organizatoriai kategoriški – į renginį neatvyksiantys svečiai neturės galimybės prie iškilmių prisijungti per „Zoom“.

Portalo „Deadline“ paviešintame ir užsienio žiniasklaidoje cituojamame laiške, kurį „Oskarų“ apdovanojimų organizatoriai išplatino renginio dalyviams, nurodoma, kad ceremonija vyks gyvai, praneša „The Guardian“. Renginio organizatoriai patikino, kad ceremonija bus tikrai išskirtinė ir kitokia nei įprastai, žinoma, didžiausią dėmesį skiriant žmonių saugumui ir sveikatai.

„Kiek įmanydami stengiamės kiekvienam iš jūsų ir gerbėjams iš viso pasaulio sukurti saugų ir malonų renginį, ir manome, kad virtualūs sprendimai sumenkintų šias pastangas“, – laiške renginio dalyviams nurodė organizatoriai.

Šių metų „Oskarai“ pirmą kartą istorijoje peržengs Los Andželo „Dolby“ teatro slenkstį ir vyks ne tik jame, bet ir už 13 km esančiame pagrindinės Los Andželo geležinkelio stoties kieme.

Žadama, jog būtent ten susirinks nominantai, apdovanojimų pranešėjai ir renginio svečiai. Organizatoriai dalyviams išplatintame laiške taip pat nurodė ketinantys surengti intymią, asmenišką ceremoniją, kurią papildys įspūdingi šou elementai tiesiogiai iš „Dolby“ teatro.

Tiesa, patekti į renginį nebus visai paprasta. Balandžio 25 d. vyksiančio renginio dalyviams ir svečiams jau dabar išplatintos specialios instrukcijos, kaip pasiruošti ceremonijai, organizatoriai žada jas nuolat pildyti ir atnaujinti.

Renginio organizatoriai nurodė, kad viso renginio metu budės specialiai suburta COVID-19 specialistų komanda, kuri visiems atvykstantiesiems į apdovanojimus atliks greituosius PGR COVID-19 testus. Šiuo sprendimu siekiama tikslumo ir saugumo – norima, kad testas parodytų, ar ceremonijos svečias nėra užsikrėtęs būtent tą akimirką, kai atvyksta į renginį, o ne dieną ar porą dienų prieš jį.

Kituose miestuose ar šalyse gyvenantys renginio dalyviai nerimauja, kad dėl pasaulinės COVID-19 pandemijos jiems gali nepavykti atvykti į Los Andželą. „Oskarų“ organizatoriai paskelbė, kad Londone ir kitose vietose bus įrengtos specialios vietos tiems renginio dalyviams, kurie negalės atvykti į ceremoniją.

Kiek tiksliai žiūrovų susirinks į šių metų „Oskarų“ ceremoniją, dar nėra aišku. „Dolby“ teatras, kuriame įprastai vykdavo renginys, talpina kone 3,5 tūkst. auditoriją.

Spėliojama ir tai, kiek nominantų atvyks į renginį, mat nemaža dalis statulėlei nominuotų kino grandų yra vyresnio amžiaus ir patenka į rizikos grupę. Tarp jų – „Oskarui“ nominuotas 82-ejų Anthony Hopkinsas, 73-ejų Yuh-Jung-Younas ir kt.

Kol kas dar nėra tiksliai aišku, ar šių metų „Oskarų“ teikimo ceremonijoje bus tęsiamos pastarųjų dviejų metų tradicijos ir renginys vyks be vedėjo, tačiau iškilmių dalyviai jau sulaukė informacijos apie aprangos kodą. Jiems išsiųstuose kvietimuose buvo nurodyta, kad renginio svečiai privalo vilkėti formalaus stiliaus aprangą.

Laisvalaikio apranga „Oskaruose“, priešingai nei, pavyzdžiui, „Auksiniuose gaubliuose“, nepageidaujama. Pastaruosiuose aktorė Jodie Foster „Zoom“ ekrane pasirodė su pižama, lietuvių kilmės aktorius Jasonas Sudeikis – su laisvalaikio džemperiu.

„Oskarų“ ceremonijos dalyviams nurodytos ir taisyklės dėl padėkos kalbų – jos, pasak renginio organizatorių, privalo būti asmeniškos, kalbose turėtų būti prisimenamos istorijos, į asistentus, vadybininkus ar prodiuserius kreipiamasi ne pagal profesiją, o vardais (pavyzdžiui, ne „dėkoju savo vadybininkei Paulai“, o „dėkoju Paulai“, rašo „LA Times“).

Pranešama, jog vietoje tradicinio raudonojo kilimo prieš didžiąją ceremoniją „Oskarų“ svečiams bus surengtas 90 minučių trukmės susibūrimas, kuriame bus galima pasišnekučiuoti ir pasiruošti renginiui.

93-ioji „Oskarų“ ceremonija tiesiogiai bus transliuojama per televiziją daugiau nei 225 pasaulio šalyse. LRT.lt primena, kad į daugiausia statulėlių – net 10 – šiemet pretenduoja juosta „Mank“. Geriausiu filmu pretenduoja tapti „The Father“, „Judas and the Black Messiah“, „Mank“, „Minari“, „Nomadland“, „Promising Young Woman“, „Sound of Metal“, „The Trial of the Chicago 7“.

Geriausios aktorės kategorijoje varžosi Viola Davis, Andra Day, Vanessa Kirby, Frances McDormand, Carey Mulligan, geriausio aktoriaus kategorijoje – Rizas Ahmedas, Chadwickas Bosemanas, Anthony Hopkinsas, Gary Oldmanas, Stevenas Yeunas. Visą nominantų sąrašą rasite čia.