Veidai

2021.04.06 16:19

COVID-19 persirgęs Maksas Melmanas pasekmes jaučia iki šiol: sunkiau prisimena, kas vyko užvakar

LRT.lt2021.04.06 16:19

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos surengtoje diskusijoje dalyvavęs atlikėjas ir grupės „Biplan“ narys Maksas Melmanas prabilo apie tai, kad prieš pusantro mėnesio persirgęs COVID-19, ligos pasekmes jaučia iki šiol.

Antradienį Švietimo, mokslo ir sporto ministerija surengė diskusiją apie tai, ar abiturientai turėtų pasinaudoti proga bei pasiskiepyti vakcina nuo COVID-19. Diskusijoje dalyvavo profesorius Vytautas Usonis, taip pat savo patirtimi pasidalijo ir M. Melmanas.

Jis prisipažino, kad prieš pusantro mėnesio ir pats buvo užsikrėtęs koronavirusine infekcija, o jos pasekmes jaučia iki šiol. „Esu iš tų, kuriems teko artimiau pažinti virusą – prieš pusantro mėnesio pats persirgau COVID-19. Mano atmintis visuomet buvo puiki, tačiau po ligos pastebėjau, kad mano atmintis suprastėjo. Reikia pagalvoti, kas nutiko užvakar. Žinoma, nėra taip, kad iš viso nepamenu, kas buvo, bet turiu pagalvoti, kad atsiminčiau“, – prisipažino atlikėjas. Profesorius V. Usonis teigė, kad atmintis turėtų atsistatyti po kurio laiko.

Atlikėjas taip pat pasisakė apie vakcinas – anot jo, mokslas juda į priekį ir verta juo pasitikėti. „Arba mes būsime namuose, o virusas klestės ir vyks karas, arba pasieksime taiką vakcinavimo keliu. Kalbant apie kolektyvinį imunitetą, neturėtume galvoti tik apie save, svarbu pagalvoti ir apie aplinkinius. Kaip gyvensime visi – mūsų miestas, šalis, Europa, galiausiai visas pasaulis“, – kalbėjo M. Melmanas.

Beje, jis papasakojo, kaip mokslai planuojami Vokietijoje, kur gyvena jo žmona ir vasarą 12-ąjį gimtadienį švęsianti dukra. „Problemos visur panašios. Ir kalbant apie pačią ligą, ir kalbant apie karantiną. Vokietijoje mano dukra dabar lanko 6 klasę.

Ten yra sudaryti skirtingi planai – pagal vieną jų visi vaikai mokosi iš namų, pagal B planą – kai vaikai kas antrą savaitę mokosi iš namų, kas antrą susitinka mokykloje. Berods, abiturientai paskutiniu metu jau lankė pamokas, nors nesu tikras. Vis tik abiturientai yra kiek sąmoningesni ir elgiasi atsargiau už jaunesniuosius“, – pasakojo Maksas.