Veidai

2021.04.07 07:45

Ekstravagantiškosios popdeivės Cher kelias į išsvajotą populiarumą – paženklintas depresijos ir skausmo

LRT.lt2021.04.07 07:45

Popdeive tituluojama Cher maudosi dešimtmečius neblėstančios šlovės spinduliuose. Tiesa, ir jai likimas negailėjo smūgių – nors ir įgyvendino vaikystės svajonę tapti populiaria, ji visą gyvenimą kovoja su depresija, turėjo minčių apie savižudybę, išgyveno dėl negandų, užklupusių jos atžalas.

Ekstravangantišku įvaizdžiu garsėjanti Cher – viena ikoniškiausių ir ryškiausių savo kartos garsenybių. Šandien ji maudosi prabangoje, nors puikiai žino, ką reiškia nepriteklius. Cher (Cherilyn Sarkisian) gimė nuo narkotikų ir lošimų priklausomo sunkvežimių vairuotojo bei aktorės, modelio šeimoje. Cher turi armėnų, amerikiečių, airių, vokiečių ir čekorių kraujo.

Tiesa, tėvai išsiskyrė, kai jai tebuvo mėnuo, tad ją iki devynerių augino patėvis. Šį ji ir laiko savo tėvu bei prisimena kaip geraširdį vyrą, tačiau per daug išgėręs, anot jos, jis tapdavo karingu. Nepaisant to, moteris patėvį labai mylėjo ir apie tai rašė 1998-aisiais pasirodžiusioje savo autobiografijoje.

Po skyrybų su alkoholiku vyru, Cher mama buvo ištekėjusi dar kelis kartus, tad vaikystę praleido daug kraustydamasi ir matydama, kaip mama vos suduria galą su galu. Negalėdama išlaikyti dukters motina ją buvo trumpam atidavusi į katalikiškus globos namus. Nors dukrą lankė kasdien, motina prisipažino, kad šis poelgis traumavo jas abi.

„Globos namų tema mamai išliko skaudi visą gyvenimą. Ji nenorėjo apie tai kalbėti. Ji tik patikino, kad tai buvo labai sunku“, – usatoday.com pasakojo Cher, savo mamą apibūdinusi kaip netobulą, tačiau kantrią ir mylinčią. Beje, paauglystėje Cher sužinojo, kad jos laukdamasi mama svarstė apie abortą.

Būtent aktorė mama tada dar mažametei Cher parūpino pirmuosius smulkius vaidmenis kine ir supažindino ją su filmavimo aikštelės užkulisiais.

„Mano vaikystė nebuvo lengva, jaučiausi kaip balta varna, nepritapėlė“, – prisipažino ji parade.com. Ir nors pridūrė nelaikiusi savęs nei talentinga, nei gražia, ji visada svajojo apie populiarumą: „Tiesiog norėjau būti žinoma. Nors žinau, kad žinomi žmonės moka brangiai – nuolat veržiamasi į jų privačią erdvę, kas nenutinka paprastiems žmonėms.“

Populiarumas į Cher gyvenimą atėjo drauge su meile. Būdama šešiolikos ji šoko naktiniuose klubuose, kur mezgė pažintis su įtakingais pramogų pasaulio žmonėmis. Taip ji sutiko 11 metų vyresnį prodiuserį, aktorių ir atlikėją Sonny Bono. Jis tuo metu kaip tik skyrėsi su žmona ir siekė įsitvirtinti pramogų pasaulyje. „Akimirką, kai jį išvydau kavinėje, visi kiti žmonės aplink išnyko. Jis buvo šauniausias kada nors matytas vaikinas“, – prisiminė Cher ir pridūrė, kad kurį laiką jų santykiai buvo platoniški, iš pradžių Cher buvo jo namų tvarkytoja.

„Jis man sakė, kad nepasirodžiau jam patraukli. Taip jis norėjo man parodyti, kad tai kas mus sieja nėra tik potraukis“, – svarstė ji parade.com interviu. Vis tik poros draugystė peraugo į romantiškus jausmus ir S. Bono bei Cher susituokė 1964 m., o po kelių persileidimų gimė poros dukra Chastity.

Aštuntajame dešimtmetyje pora įrašė bendrus kūrinius „I Got You Babe“ ir „The Beat Goes On“, pelniusius duetui žinomumą. Jų debiutinis albumas „Look at Us“ taip pat sulaukė sėkmės, o „Billboard“ tope nusileido tik „The Beatles“ albumui „Help!“

Duetas labai daug dirbo, ypač S. Bono, tačiau Cher nepatiko tai, kad ji jautė milžinišką vyro kontrolę ir siekį varžyti jos laisvę. „Be to, žinomumas jį pavertė lovelasu. Jam buvo vis negana. Apie tai sužinojau tik vėliau ir jo paklausiau, kaip jam pavyko taip gerai viską slėpti. O aš taip juo tikėjau... Turbūt neturėjome susituokti“, – atsiduso Cher.

Moteris parade.com prisipažino, kad jausdamasi įkalinta ir kamuojama depresijos, atlikėja galvojo apie savižudybę. „Supratau, kad negaliu jo tiesiog taip palikti. Sužinojęs, kad ketinau pasitraukti iš gyvenimo, jis pagrasino, kad jį palikusi liksiu be darbo ir sužlugdyta. Bet man tai jau neberūpėjo“, – atvirai dėstė ji.

1974 m. pora išsiskyrė, tačiau dar porą metų darbavosi kartu. Po skyrybų S. Bono karjera ėmė klibėti, o Cher ir toliau kilo karjeros laiptais. Beje, po oficialių skyrybų 1975 m. praėjus vos keturioms dienoms, Las Vegase Cher ištekėjo už rokerio Greggo Allmano.

„Jis buvo džentelmenas, turėjęs priklausomybę nuo heroino. Kartu su juo vykau į reabilitacijos įstaigas. Jam buvo labai sunku, tad norėjau padėti. Vėliau gimė Elijahas, po metų mes išsiskyrėme. Ir nors buvau pametusi dėl jo galvą, neketinau jam leisti matytis su mano vaikais“, – kalbėjo ji.

Beje, užaugęs Cher ir Greggo sūnus, roko grupės „Deadsy“ narys Elijahas taip pat prisipažino ilgą laiką kovojęs su priklausomybe. „Vienuolikos pirmą kartą pabandžiau narkotikų. Po to sekė ilga kova, kartais vos nesibaigdavusi mirtimi ir vis stipresni svaigalai“, – „Entertainment Tonight“ prisipažino Elijahas. 2008 m. priklausomybės vyras atsikratė.

Šidgėlą Cher kėlė ir jos pirmagimės dukters sprendimas pasikeisti lytį. 2009-aisiais Chastity viešai prabilo panorusi tapti vyru Chazu. „Sužinojus, kad esu lesbietė, mamai buvo nelengva. Vėliau jai teko susitaikyti su tuo, kad neteko dukters ir dabar turi dar vieną sūnų“, – praėjusiais metais „The Sun“ pasakojo Chazas Bono – lyti pakeitęs Cher pirmagimis.

Ir pati Cher neslėpė, kad Chazo sprendimas draskė jai širdį, kad dar tikėjosi, jog baigusi gerti vaistus nuo prisklausomybių, atsikratys ir minties pasikeisti lytį. „Nors man buvo be galo sunku, galiausiai pasakiau jai, kad ją palaikau ir ji turi daryti tai, ką nori“, – tikino Cher.

Beje, trečią sykį Cher nebetekėjo, nors jos biografijoje – romantiški santykiai su žinomais pramogų pasaulio vyrais: Warrenu Beatty, Tomu Cruise`u, Valu Kilmeriu, Richie Sambora. „Niekada nemaniau, kad blogai pasirinkau. Visada buvau laiminga turėdama kompanioną, tiesiog tie santykiai netrunka daugiau nei porą metų“, – šyptelėjo ji parade.com duotame interviu.

Ir nors daugelis žavisi 74-erių žvaigždės išvaizda, pati Cher praėjusiais metais „The Guardian“ patikino negalinti pakęsti bėgančių metų. „Turbūt bet kuri senstanti moteris pasakytų, kad nemato tame nieko žavaus. Ir aš pati nekenčiu senėjimo“, – bėrė ji. „Niekada nelaikiau savęs gražia, tačiau mano žavesys sklinda iš vidaus. Tai man padeda sukurti tam tikrą iliuziją“, – šypsojosi ji „ABC News“.

Beje, moteris prisipažino, kad jei galėtų, atsuktų laiką – kaip ir dažnas, labiausiai ji gailisi to, ko nepadarė, pavyzdžiui, nenuėjo į pasimatymą su Elviu Presley. „Jis mane pakvietė, tačiau aš pabūgau ir atsisakiau. Gailėsiuosi to visą gyvenimą“, – sakė ji.

Nuo vaikystės svajojusi būti populiari Cher ir dabar maudosi šlovės spinduliuose, o jos kolekcijoje – „Oskaras“, trys „Auksiniai gaubliai“, „Grammy“, keturi „Billboard“ ir daugelis kitų apdovanojimų. Ir nors karjera klostėsi sėkmingai, jai nepavyko išvengti sunkumų, sukrėtimų, skyrybų, o su depresija kovojo ilgus metus, ji yra sakiusi, kad atsitiesti ir žengti į priekį jai visada padeda būtent mylimas darbas.