Veidai

2021.04.06 13:59

Mirė 54-erių „Hario Poterio“ ir „Černobylio“ aktorius Paulas Ritteris

LRT.lt2021.04.06 13:59

Balandžio 5 d. eidamas 55-uosius metus mirė filme „Haris Poteris ir Netikras princas“ ir LRT TELEVIZIJOS transliuotuose serialuose „Černobylis“ ir „Belgravija“ vaidinęs aktorius Paulas Ritteris, pranešė „The Guardian“.

Aktoriaus agentas leidiniui sakė, kad žinomam televizijos ir kino veidui buvo diagnozuotas smegenų auglys. Aktoriaus gyvybė užgeso namuose, žmonos ir dviejų sūnų apsuptyje.

„Su dideliu liūdesiu pranešame, kad praėjusią naktį iškeliavo Paulas Ritteris. Jis mirė namuose, žmonos Polly ir sūnų Franko bei Noah`aus apsuptyje. Jam buvo 54-eri, aktoriui buvo diagnozuotas smegenų auglys. Paulas buvo išskirtinai talentingas aktorius, meistriškai suvaidinęs gausybę kino ir teatro vaidmenų. Jis pasižymėjo aštriu protu, buvo geros širdies ir gero humoro jausmo. Labai jo ilgėsimės“, – rašoma išplatintame pranešime, kurį cituoja „The Guardian“.

„Siaubingai liūdnos naujienos. Paulas buvo puikus žmogus. Geras, linksmas, ypatingai rūpestingas ir pats geriausias aktorius, su kokiu man yra tekę dirbti“, – užuojauta dalijosi prodiuseris, P. Ritterį išgarsinusios situacijų komedijos „Friday Night Dinner“ kūrėjas Robertas Popperis.

2006 m. P. Ritteris buvo nominuotas Londono teatro draugijos Lorenso Olivjė apdovanojimui (angl. Olivier Award), 2009 m. – „Tony“ apdovanojimui.

Žinomiausi aktoriaus vaidmenys – filme „Haris Poteris ir Netikras princas“, juostoje apie Džeimsą Bondą „Paguodos kvantas“, LRT TELEVIZIJOS eteryje rodytame miniseriale „Černobylis“, kuriame įkūnijo Anatolijų Diatlovą, seriale „Belgravija“ ir kt.